Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

До Negroni Week: 10 варіацій коктейлю Negroni

У багатьох популярних коктейлів в календарі є день, коли святкують його умовний день народження. Коктейлю Negroni присвячений цілий тиждень, який цьогоріч у межах Negroni Week відзначається з 13 по 19 вересня. Часто цей мікс джину, Campari й солодкого вермуту є своєрідним лакмусовим папірцем зрілості смаку. Далеко не всім після першої спроби до вподоби його міцність і насичена гірчинка. Утім, цей класичний коктейль, який нещодавно відсвяткував сторіччя, вже кілька років вважається одним із найпопулярніших змішаних напоїв у світі. 

Negroni перетворився на своєрідну формулу, з якої з’явилася величезна кількість коктейлів того ж стилю. Тому ми підготували підбірку популярних (і поки що не дуже) варіацій на тему Negroni. Тут варто зазначити, що походження не всіх цих коктейлів іде від Negroni. Певні з них з’явилися абсолютно самостійно, але всі вони об’єднані схожою формулою – поєднанням міцної, гіркої й солодкої частин. Найяскравішим прикладом цієї формули якраз і є Negroni. 

Якщо говорити про причини популярності цього напою, то неодмінно варто відзначити простоту приготування. Для хорошого Negroni вам не потрібно давити фреші, варити сиропи чи кілька тижнів щось настоювати. Достатньо мати склянку з льодом і три інгредієнти, які можна знайти в будь-якому супермаркеті. Змішати в рівній пропорції – і вуаля, перлина італійських коктейлів готова.

White Negroni

blank
Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування:  стір
Гарніш: цедра лимона, оливки

Цей коктейль придумав в 2001 році британець Вейн Коллінз. Бармен працював у Франції на алкогольному фестивалі і хотів приготувати Negroni, але з локальними інгредієнтами. Тому він зберіг в основі джин і додав те, що було у Франції: винний аперитив Lillet і гіркий лікер Suze. Коктейль одразу ж сподобався барменам і його почали готувати в інших місцях. Він став популярним значною мірою завдяки тому, що з’явився в меню нью-йоркських барів Pegu Club, PDT і Dante. Ми наводимо оригінальний рецепт коктейлю, але зараз його часто готують в іншій пропорції – більше джину і менше всього іншого. Також немає одностайності в тому, чим його прикрашати. Трапляються лимон, грейпфрут, апельсин, оливки і навіть чебрець.

East India Negroni

blank

East India Negroni

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування: стір
Гарніш: цедра апельсина

Цей коктейль із ромом і хересом вперше приготував восени 2009 року знаменитий Джим Міхан. Ром частіше асоціюється з кисло-солодкими «Тікі» коктейлями, і бармен вирішив розширити межі його сприйняття, приготувавши варіацію на італійську класику. Ключовим інгредієнтом, від якого і походить назва є East India Solera Sherry – бленд хересів «Олоросо» і «Педро Хіменес», які довитримуються в бочках за системою солера. Єдиний з коктейлів в переліку, що містить херес. Міхан рекомендує використовувати ром англійського стилю.

Lucien Gaudin Cocktail

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування:  стір
Гарніш: цедра апельсина

Коктейль названо на честь знаменитого французького фехтувальника Люсьєна Годена – чотирикратного олімпійського чемпіона, чемпіона світу і Європи та багаторазового чемпіона Франції. Прославився також тим, що став поки єдиною людиною в історії, яка здобула золото в індивідуальному змаганні на одній Олімпіаді одразу в двох видах зброї – фехтуванні на шпазі і на рапірі. На честь його перемог на Олімпіаді 1928 року нібито й придумали цей коктейль. Lucien Gaudin має слабше виражену гірчинку, завдяки чому відчувається трішки м’якшим за класичний Negroni.

Lucien Gaudin Cocktail

blank

Aztec Negroni

blank

Aztec Negroni

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування: стір
Гарніш: шоколад

Популярність агавових спиртів дійшла і до цього коктейлю. Мескаль додає коктейлю земляних, солоних і димних ноток. Водночас він не такий сухий, як джин. Кілька крапель шоколадного біттера і лікер з перцю додають ще один смаковий шар та роблять напій ще складнішим і цікавішим. Aztec Negroni названий на честь ацтеків – корінного народу Мексики, які мали багату культуру і заснували столицю Теночтітлан, на місці якої зараз розташоване Мехіко.

Cynar Negroni

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування:  стір
Гарніш: цедра апельсина

У цьому напої Campari потрібно замінити на італійський лікер Cynar. Це гірка настоянка на основі 13 ботанікалів, серед яких є артишок. Cynar додає коктейлю трав’яну і овочеву нотки та легкий карамельний післясмак. Цей варіант Negroni менш гіркий, ніж оригінальний, тому він буде до смаку тим, хто ще не готовий пити коктейлі з Campari.

Cynar Negroni

blank

South by Southwest

blank

South by Southwest

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування:  стір + рінз водою з помаранчевого цвіту
Гарніш: цедра лимона

Коктейль авторства Бенні Макк’ю відомий нам завдяки тому, що Ґарі Ріґан включив рецепт в свою книгу The Negroni. Острівний віскі зазвичай відрізняється сильним торф’янистим, димним ароматом, який чудово вписується в гірко-солодкий профіль Negroni. Коктейль краще подавати в низькому бокалі без льоду. Таким чином при нагріванні віскі буде розкриватися і наповнювати напій новими нотами.

Pineapple Kingston Negroni

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування: стір
Гарніш: цедра апельсина та свіжий ананас

Винахідником Negroni на основі рому вважається бармен з Нью-Йорка Джоахін Сімо. Він у 2013 році замінив джин на ямайський ром і назвав коктейль Kingston Negroni – на честь столиці острівної країни. Пропонований рецепт іде ще далі та ділить основу між звичайним й ананасовим ромом. Важливо підібрати не надто солодкий ром, щоб не змістити баланс напою. Campari та ананас – це поєднання, яке точно варто скуштувати.

Pineapple Kingston Negroni

blank

Old Gal

blank

Old Gal

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування: стір
Гарніш: цедра апельсина та вишня

Ні, це не помилка, ми не мали на увазі Old Pal, хоч коктейлі і дуже схожі. Коктейль придумав у 2016 році Філ Ворд, американський популяризатор текіли й мескалю в коктейлях. Old Gal був придуманий як більш м’яка версія Old Pal. Солодкий вермут замість сухого повинен згладити гірчинку Campari та сухість житнього віскі.

Sloe-Groni

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування: стір
Гарніш: цедра апельсина

Sloe Gin – це традиційний британський терновий лікер на основі джину. Коктейль вперше приготував Роббі Нельсон. «Я обожнюю Negroni, але іноді влітку хочу щось більш яскраве і свіже. Тож з огляду на це я замінив трав’янисті і ванільні ноти солодкого вермуту, натомість використавши Sloe Gin». Терновий лікер достатньо солодкий, щоб збалансувати джин і Campari, але водночас і більш фруктовий та кислотний, щоб додати в коктейль свіжості. Завершальним штрихом можна додати димну нотку, підпаливши цедру апельсина над поверхнею напою.

Sloe-Groni

blank

Boulevardier

blank

Boulevardier

Інгредієнти на один коктейль:

Метод приготування: стір
Гарніш: апельсинова цедра

Хоч досі немає одностайності, раніше з’явився Boulevardier чи Negroni, ми не могли не включити в цей список Boulevardier. Напій на основі віскі попри самостійність частіше сприймається і барменами і гостями барів, як варіація Negroni. Коктейль вперше з’явився друком в книзі Гаррі Макеллхона Barflies and Cocktails у 1927 році в Парижі. Напій часто замовляв місцевий журналіст Ерскін Ґвайн, який був редактором французького журналу The Boulevardier – на його честь і з’явилася назва.