Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Переможець Angostura Global Cocktail Challenge 2020 – про 22 роки за баром та коктейль-ураган

Переможця десятого конкурсу барменів Angostura Global Cocktail Challenge визначили на батьківщині виробника Angostura в Тринідаді і Тобаго. Найкращим бартендером став представник Багамських островів Марв Каннінгем – він став глобальним амбасадором Angostura та отримав грошовий приз у розмірі 10 000 доларів. Barout вдалося поспілкуватися з переможцем одразу після перемоги – про 22 роки за баром, фірмові коктейлі та статус глобального амбасадора бренду. 

Як це – бути чемпіоном Angostura Global Cocktail Challenge? Це дуже приємне відчуття! Я вже повернувся з Тринідаду, але досі складно відшукати слова, які б описали мій стан. Приємно відчувати, що твоя праця не була даремною. І я подвійно радий цій перемозі як представник Карибського басейну – з невеликої острівної країни на 400 тисяч людей. Хочеться сподіватися, що я зможу надихнути на перемоги не лише Багами, а й всю нашу частину світу.

Я працюю за баром уже 22 роки. Я мріяв стати графічним дизайнером, але здобув освіту у сфері фінансів. У певний момент мені випала можливість попрацювати барбеком, а вже за три місяці мене підвищили до позиції бармена. Коли я приготував перший коктейль і побачив першу реакцію гостя – я не жартую, це був дійсно перший же коктейль! – я зрозумів, що це моє покликання. Мені платили непогані гроші, але ще більше задоволення приносила комунікація з гостями та їхні емоції.

Спочатку мама не схвалювала мій вибір стати барменом. Їй точно це не подобалося! Вона просто не розуміла, як можна залишити «справжню» роботу заради бару. Я посадив маму напроти себе і сказав: «Я дуже вдячний за все, що ти для мене зробила – за виховання, освіту, підтримку. Але я вже у тому віці, коли хочу ухвалювати рішення самостійно. Дозволь мені спробувати попрацювати за баром певний час. Якщо у мене не вийде, я оберу інший шлях». Вона погодилася. І врешті я вже ніколи не залишив барну сферу.

Перемога на Angostura Global Cocktail Challenge доводить, що тоді я вчинив правильно. Я йшов до цієї перемоги дуже довго. Переконаний, що кожна зміна в барі, кожен коктейль, кожен конкурс, на якому я до цього не переміг – все це вело мене до цієї перемоги. У 2014 році я дивився на підсумкове відео з турніру Angostura і поставив собі мету – взяти участь і перемогти в цьому конкурсі. Зараз моя мрія здійснилася. 

Мій перший коктейль у фіналі має назву Mas’Curried. Це кулінарний коктейль, у назві якого я обіграв слова «карі» та «маскарад», адже фінал Angostura Global Cocktail Challenge проводили у межах щорічного карнавалу в Тринідаді і Тобаго, де також відбувається маскарад. У свою чергу, карі – це дуже популярний інгредієнт у Тринідаді. Доповнив це поєднання біттер Angostura Orange. Щоб прикрасити коктейль, я використав цвітну капусту, що стабілізувала напій і додала йому текстури.

Другий коктейль я приготував на основі Amaro di Angostura – Amaro Bank Burst. На цей коктейль мене надихнув власний досвід, а також зв’язок між Тринідадом і моєю батьківщиною Багамськими островами. Торік у вересні Багами вразив ураган «Доріан». Підтримати нашу країну вирішили у Тринідаді, там влаштували благодійний концерт, виручені кошти з якого планували направити на приборкання наслідків стихійного лиха.

Я хотів підтримати цю ініціативу, тож прилетів на Тринідад. Але одразу після мого прильоту на острів налетів тропічний шторм. Шторм спричинив повені по всьому острову, тому концерт довелося скасувати. Я не зміг навіть доїхати до свого готелю, був змушений жити поряд із аеропортом. Наступного ранку, коли буря стихла, я спробував знайти гіда і поїздити з ним по Тринідаду, щоб подивитися на масштаб катастрофи. Коли я знайшов одного водія, він на місцевому слензі сказав мені, що нікуди виїхати не вийде, тому що «вода вийшла з берегів».

Мені здається, що Amaro di Angostura чимось схожа на повінь: з чим би ви не поєднували цей напій, його смак буде переважати. Це напій великої стихійної сили, він дуже потужний. Доповнити коктейль я вирішив індійським фініком, адже вода, що затопила Тринідад, за кольором нагадувала тамаринд. Коли ж з часом вода почала сходити, з неї виринула трава і земля. Я підкреслив це у напої завдяки трав’яним складникам. Доповнила комбінацію кокосова вода – можливо, найбільш популярний напій у нашому регіоні. Кокос додає солодкості, і для мене це було символом того, що попри всі негаразди, попри стихію наш народ і народ Тринідаду зберігають віру в себе і піднімають голову вгору.

Я закінчив свій виступ, коли на таймері залишалося п’ять секунд. Так, я ризикував до останнього. [сміється] Швидкість виконання має велике значення у багатьох конкурсах барменів. Непросто втиснути у сім хвилин програму з представлення коктейля, який має вразити публіку та суддів – кожен інгредієнт, кожен рух бармена. Але це можливо, адже мені вдалося! [сміється]

Кожен турнір – це завжди хвилювання. Зазвичай впоратися з ним мені допомагає один прийом. Я намагаюся уявити, що переді мною не судді, а гості в барі. Так, це змагання. Але ти можеш виступити вдало, тільки якщо приборкаєш нерви. Кожен гість – це практика для мене. Якщо ти сприймаєш суддів за гостей, то важко сказати, де закінчується практика і де починається виступ.

Які ще поради я б дав молодим українським барменам? Викладайтеся на повну. Підготовка – це все. Ви повинні досконало знати продукт, а також формат та правила турніру. У мене є ще одна вправа: зайдіть у супермаркет і виберіть на полиці з овочами чи фруктами інгредієнти, які здаються складними для використання в коктейлі. Подумайте, як можна підкреслити той чи інший продукт. Це допомагає тримати мозок у тонусі, розвивати творчий підхід.

Відчуття поразки – дуже болюче. Але його важливо відчути. Ви можете не здобути перемогу на першому конкурсі, у якому берете участь. І це буде на краще. Кожен бармен має відчути, що таке програвати на турнірі. Після цього ніхто не захоче повторювати цей досвід, а отже – буде мотивація боротися за перемогу. Принаймні саме це мотивувало мене.

Я став новим глобальним амбасадором Angostura – і для мене це велика честь. Приємно представляти бренд із такою історією. До того ж Данієль Джонс, Рей Летоа [попередні переможці Angostura Global Cocktail Challenge] – це зразки для мене. Коли я готувався до конкурсу, я проглядав відео з цими бартендерами. Для мене було б честю лише те, що я зміг вийти з ними на одну сцену.

Я буду представляти бренд тим, що вмію найкраще – створенням нових небачених раніше коктейлів. Також у мене є окрема мета розвивати напрямок безалкогольних коктейлів, адже біттери Angostura дають великий простір для експериментів із моктейлями.

Обкладинка та фото: House of Angostura