Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Альона Янкова (Talkies Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендерка Talkies Bar Альона Янкова.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Це було в барі Lost & Found. Коктейль був з пивом, що тоді для мене було великим відкриттям.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бартендеркою? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? Чіткого моменту я не пригадаю. Пам’ятаю, що я хотіла заробити на курси Parovoz Speak Easy, працюючи баристою, пройти їх і стати бартендеркою. Але потім зрозуміла, що для того ще потрібен досвід. Тому і перейшла на бар.

Я не вирішувала пов’язувати життя з цією професією. Воно саме пов’язалось. Спочатку це було щось на кшталт протесту. Мама і близькі не підтримували моє захоплення баром. І я хотіла довести, що це круто. Думала: «Нічого, ви ще попросите у мене коктейль». Зараз я розумію, що стою за баром здебільшого заради людей. Щоразу у нас проходить такий дивовижний обмін енергією, що це вже майже моя залежність.

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? З кожного закладу я брала щось для себе: десь обмінювалися знаннями з колегами, десь я намагалася бути схожою на когось з них. Працювала над собою. Але конкретного вчителя не було. Зараз я працюю з хлопцями, у яких вистачає досвіду, щоб знову щось черпати від них.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Гостинність. Якось ми були у топовому столичному барі, замовили коктейлі, випили і, принаймні я, залишилась не задоволена. Бармен готував його з кислим обличчям, а потім навіть не почав із нами спілкуватися, хоча в закладі була лише наша компанія. Ми отримали просто алкогольний напій, який вдвічі дешевше можна придбати в «Сільпо», але там тобі ще й гарного дня побажають. Не знаю точно, як витримувати баланс коктейль/гостинність. Просто щиро цікавитися гостем, напевно.

blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера у барі (на мій погляд): 1) музика (те, що гість спочатку і не помітить, якщо вона для нього прийнята; але, якщо лабає не його, він навряд чи зайде); 2) привітні бартендери (що дає надію гостю, що тут буде цікаво); 3) інтер’єр, освітлення, запах; 4) cмачні коктейлі (що поставить крапку про враження від закладу);

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Не можу сказати. Кожному своє, як то кажуть. Хотіла назвати переоціненим Old Fashioned. Але я просто не люблю бурбон і тому не розумію, як від нього можна отримати задоволення. Не маю права називати недооціненими/переоціненими якісь напої.

blank

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Minus Perviy – це новий бар, він у підвалі закладу TC Pizza. Там чудові привітні хлопці і дуже смачні коктейлі. Who & Why  та Podil East India Company.

Три найкращі бари, у яких ти встигла побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. 
Встигла побувати лише в Берліні у Buck and Breck. Мрію випити в Tayer + Elementary (Лондон), El Copitas (Санкт-Петербург) та Employees Only (Нью-Йорк).