Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Анастасія Гота («Верхній бар»)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Анастасія Гота, чинна переможниця конкурсу World Class Ukraine і бар-менеджерка закладів «Верхній бар», «Склад» та Solod Levantine Grill. 

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Якщо йдеться про класику, то це було в Parovoz Speak Easy одразу після перевідкриття. Це був Boulevardier. Упродовж багатьох років намагалися згадати, хто ж тоді готував, зійшлися на тому, що це був Олексій Бондар. 

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бартендеркою? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? Як і багато хто, я познайомилася з цією сферою випадково. Але вибір стати за бар був для мене вельми усвідомленим. Це не було підробітком чи способом заробити швидкі гроші. Мені було 18 років і це відбулося одного вечора. Я поверталася додому і це мені здалося дивною ідеєю, але до ранку склалася стійка думка, що йдеться про неймовірну пригоду, і упускати її буде зайвим. Відтоді жодного дня не шкодувала про це рішення. А стою за баром, тому що, як не дивно, люблю людей і тягнуся до прекрасного. Тут усе збіглося.

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Насправді моїми вчителями були абсолютно всі, хто зустрічався мені по той бік барної стійки, та й не тільки. І говорити про те, що хтось дав мені більше, було б по-дурному. Скажу лише, що бар Delicatessen із В’ячеславом Ланкіним і Петром Баришніковим, бар-менеджером на той момент, відкрив для мене зовсім новий світ. Та й загалом це надзвичайний приклад – любові до того, що ти робиш, і постійного розвитку.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Є славний вислів: театр починається з вішалки. Ось і атмосфера бару теж починається з дрібниць. Якщо розібрати глобально, можна визначити комфорт (зручність меблів, ергономічність простору), туди ж віднесемо температуру, музику, аромат, світло та ввічливий персонал. Якщо ж говорити про те, як я суб’єктивно бачу атмосферу в барі – передусім це люди, красиві, доглянуті, інтелігентні. Відтак це музика, меблі, інтер’єр, температура. Якщо узагальнити, то все повинно мати простий, красивий та органічний вигляд.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Я б сказала, гостинність. В ідеальному світі – це сто і сто. Ми до цього і прагнемо. Першочергово бар – це про спілкування, тому гостинність повинна переважати. Коктейль же може допомогти закріпити хороше враження та закохати гостя в напої. Одне без іншого не працює.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Певно, це залежить від бармена. У нашому з вами житті все дуже мінливо. Важко сказати, чи є переоцінені чи недооцінені коктейлі. Як на мене, є просто час і місце. Зараз доречно щось одне, тоді буде інше і так далі, адже все циклічно. Нині конкретно на нашому ринку дуже недооціненою є стара класика, на яку ми, до речі, робимо акцент у «Верхньому барі».

blank

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Їх незмірна кількість, якось я точно напишу про це книгу. [сміється] Був у мене один гість, котрий нагадував Женю з «Іронії долі». У шапці-ушанці, дублянці і шарфі, зв’язаному колишньою дружиною, він ввічливо попросив New York Sour. Підпивши до закриття бару, він вирішив, що за підтримки інших гостей (і взявши іноземців у полон черговою чаркою горілки), вони змусять нас знову відкрити заклад. Зрозуміло, у нього нічого не вийшло, але приходити він почав постійно. Ми навіть завели з ним традицію «Чи будеш ти пити сьогодні?». Полягала вона в тому, що йому було потрібно випити кілька склянок води, а вже тоді ухвалювати рішення на вечір. На його ж користь. Найсмішнішим у цій історії був момент, коли він почав мене боятися і замовляти напої у когось іншого. А при зустрічі мене з келихом, віддавав його будь-кому, хто стояв поруч, вибачаючись і відхрещуючись від нього.

blank

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Звичайно, найдорожчими для мене є бари, де я працювала, у яких я «росла». Та нині для мене три найкращі бари – ті, де я працюю зараз. «Верхній бар» – камерний і витончений, місце для естетів. Solod Levantine Grill – легкий, як літо, з чарівним краєвидом на красень Київ. І «Склад» – як окремий формат для шанувальників чистого та веселощів. Якщо ж перераховувати багато крутих барів нашої країни, то вийде точно більше трьох. 

Три найкращі бари світу, у яких встигла побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Я дуже різностороння людина і мандрівниця, для мене цікаво та цінно все. Від спікізішної мескалерії в Оахаці до найкрасивіших барів Нового Орлеана та Сан-Франциско. Але є ще неймовірна кількість країн і барів, де я поки не побувала. Тому, коли у мене обов’язково складеться повна картина, я зможу сказати, що ці три є тими самими.