Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Андрій Осипчук (Sino Experimental, Львів)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – співвласник львівського бару Sino Experimental Андрій Осипчук.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перший коктейль, який я скуштував, – Long Island Iced Tea. Це було в клубі міста Луцьк, де я навчався, ще не ставши барменом. А вперше дійсно хороший коктейль я скуштував в Дубаї у барі Suga, приготував цей коктейль мій бар-менеджер Джеймс Естес. Tommy’s Margarita – це був дійсно незабутній смак, цей коктейль залишився в моєму топі!

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Так, я чудово пам’ятаю цей момент. Уже працюючи за баром протягом двох років, я вперше став за стійку справжнього коктейльного бару. Перше замовлення, яке я отримав, було Porn Star Martini і Bijou. Пам’ятаю, що це були абсолютно нові слова для мене, і гість в деталях пояснював мені, як приготувати коктейлі. Мені було дуже незручно в той момент. Закінчивши ту зміну, я повернувся додому і почав читати, багато читати. Саме в той момент я зрозумів, що хочу стати барменом. Навіть як співзасновник бару я досі за стійкою і кайфую за баром – для мене це відпочинок!

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як на професіонала? Я мав можливість працювати з барменом Джеймсом Естесом – це племінник Томаса Естеса, засновника виробника текіли Ocho. Власне, це людина, яка дала мені знання і розвинула в мені бажання залишитись в сфері обслуговування. Та в цій сфері на професіоналізм впливають не тільки вчителі та ментори: більшість гостей дали мені чималий досвід, який вплинув на мою подальшу кар’єру.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Гостинність в першу чергу. Балансу краще дотримуватись в коктейлях.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Для мене атмосферу завжди створювали люди, які працюють в барі, і люди, з якими ти відпочиваєш. Тому складники хорошого атмосферного бару – це люди! Ані музика, ані дизайнерські рішення, ані коктейлі не створять тієї атмосфери, яку створюють люди навколо вас.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Не можу сказати конкретно про напій чи коктейль. На мій погляд, переоцінена ціла категорія – це класичні коктейлі. Нині є декілька десятків класичних коктейлів, які бармени знають і використовують для того, щоб здивувати гостей. І в цьому плані нічого не змінюється, бо це класика. Але є ще й сотні класичних рецептів, які є недооціненими чи забутими. Нам просто лінь відкрити книгу і знайти кілька нових хороших класичних коктейлів. Наприклад, The Puritan Cocktail. Давно забута класика, але цей коктейль підійде як для шанувальників коктейлю Bijou, так і для прихильників Gin Martini.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чи пускав ти колись гостя за бар, якщо про це просили? 40 «Маргарит» – і в той момент я дозволив гостю стати за бар. Я провів йому найшвидший майстер-клас із приготування «Маргарити» і попросив його допомогти зробити всі 40 коктейлів. [сміється]

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Їх безліч, проте більшість цих історій краще забути. [сміється] Думаю, одна з найсмішніших історій – це приготування 40 «Маргарит» разом із гостем. Це було дійсно весело!

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Я не достатньо часто буваю в Києві, але з тих барів, де був і куди обов’язково повернусь, виділю Paravoz Speak Easy, Loggerhead і Hendrick’s Bar.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Заслужений номер один – це El Copitas (Санкт-Петербург), які підкорили мене своєю гостинністю. Також Bushwick Tel Aviv – зовсім новий, але дуже атмосферний бар. Limantour Mexico City рятував мене своєю «мічеладою» зранку і веселив увечері. Мрію випити Vieux Carre у Carousel Bar (Новий Орлеан) і Tommy’s Margarita в Tommy’s Restaurant (Сан-Франциско). І пару коктейлів у Death & Co Bar (Нью-Йорк), які вже встигли увійти до нової класики.

Обкладинка та фото: Sino Experimental