Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Андрій Шаравара (Who & Why)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер Who & Why Drinkery Андрій Шаравара.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перший смачний коктейль я скуштував лише за три місяці роботи барменом, від свого колишнього старшого бартендера. Тоді він перейшов працювати у фреш-бар, де були й алкогольні коктейлі. Це був Daiquiri – легкий у приготуванні коктейль, але так само легко його й зіпсувати.  

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? На бар я потрапив випадково. Протягом певного часу працював офіціантом, уже думав іти з цієї сфери, але мені запропонували посаду бармена. Пов’язати все подальше життя з баром вирішив уже за стійкою, поглядаючи на любов до свого ремесла від мого наставника. 

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Дуже великий внесок зробив мій наставник Артем Ратулутра. Тоді ми працювали разом у ресторані, де коктейлі були далеко не на першому місці, але він розповідав про хороші коктейльні бари, і я поставив собі за мету колись почати працювати в одному з них. Рік потому, після курсів бармена, я пішов працювати барбеком в Alchemist Bar, і зрозумів, що бармен – це не лише напої, а передусім спілкування. Як вести себе за стійкою з гостями, я навчався в усієї команди. Але найбільший вплив на мене здійснив Женя Головко (Копай).

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Гостинність. Так, зараз більшість гостей знають, чого хочуть, і в багатьох барах вміють готувати коктейлі. Але найчастіше люди ходять у місця, де їх добре зустріли і вчасно підтримали бесіду.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це відчуття комфорту в певному місці. Наприклад, коли тобі сумно, і ти точно знаєш, що думки перенаправляться в інше русло в певному барі. Складників багато, починаючи від команди, її ставлення до кожного гостя, й закінчуючи світлом, гучністю музики та дизайном.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Думаю, таких немає: у кожної людини свої смакові вподобання. Так само багато залежить від настрою – вчора хотів кисло-солодке, а в барі захотілося міцного й гіркого.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Насправді хороших барів значно більше, ніж три, але виділю кілька. Parovoz Speak Easy – свого часу задав тренд на коктейльні бари, тримають хорошу планку й досі. Loggerhead – чудова команда, яка завжди експериментує з коктейлями і не тільки, створює багато проєктів, які просувають барну індустрію України. The Fitz – скільки барів не відкривали б, вони завжди залишаються на висоті.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. На жаль, ще не встиг побувати в таких закладах. Але в планах обов’язково Atlas (Сінгапур), American Bar (Лондон) і Katana Kitten (Нью-Йорк). Сподіваюся, вдасться відвідати найближчим часом.