Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Андрій Щурко (Blanke City Bistro)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бар-менеджер Blanke City Bistro Андрій Щурко, який раніше працював у закладах «Італійська редакція», Dogs & Tails і Milk Bar.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Моєю першою роботою в Києві був Milk Bar. Колеги після зміни запропонували піти до сусіднього закладу Dogs & Tails . Там мені приготували авторський твіст на Tommy’s Margarita з текілою, настояною на кориці та бодяні. Я й раніше куштував різні коктейлі, але цей став для мене справжнім відкриттям. Я не пригадаю, хто саме його приготував, але це було дуже смачно.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Перед тим, як стати за стійку, я протягом кількох років працював офіціантом. Мені завжди подобався бар, тож, коли переїхав до Києва, чітко вирішив – хочу бути барменом. Колись я подивився відео Денніса Дзоппі і подумав: «Хочу як він». [сміється]

Робота за барною стійкою дає мені можливість проявляти фантазію, експериментувати з інгредієнтами та смаками. Спілкуючись з гостями ресторану чи бару, у мене з’являються нові ідеї для коктейлів. Я кайфую від моменту, коли гість скуштував мій коктейль, і я бачу, що йому подобається. Дуже круто розуміти, що ти підняв комусь настрій тим, що ти зробив;  що чийсь день став від цього кращим.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Учителів на перших порах було багато, виділити когось окремо важко. Зараз я розумію, що всім тонкощам професії бармена я навчався у колі колег-професіоналів та гостей. Тому що кожен запит гостя унікальний і змушує тебе розвиватися в моменті.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Для мене атмосфера – це загальне поняття. Воно складається з багатьох чинників. Важлива кожна деталь – від пісні, яка грає, і до пляшки рідкісного алкоголю на полиці. Для мене велику роль відіграє настрій гостей у закладі.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Вважаю, що переоцінені напої – це напої з чіткою регламентацією на зразок шампанського і коньяку. Ці напої більше про бренд та статус, ніж деколи про якість та смак. А щодо недооцінених напоїв, то, на мою думку, це бітери та вермути. Фактично це готовий коктейль у пляшці – просто візьми склянку, лід та насолоджуйся.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? На мою думку, гостинність важливіша. Зараз дуже багато крутих закладів з цікавими коктейлями та смачними стравами. Єдине, що залишається унікальним – люди. Тому при виборі закладу частіше люди йдуть до людей. Так, власне, й формується база постійних гостей. Вони, в свою чергу, впливають на зміни у меню закладу. Тому я вважаю, що наше основне завдання – тримати баланс між запитами гостей, якістю та змінами у барних тенденціях.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Parovoz Speak Easy (Київ), Sino Experimental (Львів), 12 Monkeys (Одеса).

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Встиг побувати у Vesper (Амстердам), Door 74 (Амстердам), Black Swan (Будапешт). Хочу побувати – Dante (Нью-Йорк), American Bar (Лондон) , The House of Machines (Лос-Анджелес).