Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Антон Сердюк (Bar Acacia, Дніпро)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Антон Сердюк, бар-менеджер дніпровського закладу Bar Acacia.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Так, це були Negroni та Daiquiri. Я їх пив у Дніпрі у 2016 році, був такий заклад ComeIn, який взагалі не спеціалізувався на коктейлях, але то були реально добрі напої. На жаль, не знаю, хто їх приготував, але я б подякував за них дуже сильно.

blank
blank

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Це довга історія. [сміється] За фахом я лікар-психіатр, у медичний пішов за покликанням, сумлінно вчився і все таке. Коли був студентом – де тільки не підробляв! Більшість однокурсників працювали санітарами, потім медичними сестрами. Але заробіток у медицині мізерний, тому я працював і офіціантом, і чимось на кшталт аніматора, потім дуже довго був консультантом з тютюнової продукції (це ті нещасні, що стоять біля кіосків та намагаються втюхати вам цигарки). Під час інтернатури я так само працював біля кіоску. Паралельно почав цікавитися коктейльною культурою, готувати коктейлі вдома, пригощати друзів, багато читав про це. І одного дня. коли я стояв на морозі біля того клятого кіоску, подумав: «За півтора місяця в тебе закінчується інтернатура, ти почнеш працювати лікарем, але грошей більше не стане. І ти, дипломований спеціаліст, будеш стояти і далі біля кіоску? Треба щось змінювати. Все одно будеш працювати на двох роботах, то треба знайти іншу. Пошукаю вакансії бармена, я ж це діло люблю!» І мене взяли одразу після першої ж співбесіди! Ну а далі я працював вдень лікарем, а вночі – барменом. Довго так не витримаєш, тож я мав зробити вибір. У сфері гостинності я почував себе набагато комфортніше, тому вибір був очевидним. Я дійсно люблю це діло!

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? По-перше, це Павло Янченко і його блог Science of Drink. Коли я тільки почав цікавитися коктейльною культурою, то шукав інформацію і натрапив на нього. Усе було написано дуже зрозуміло, з увагою до деталей та любов’ю до коктейлю. Крім того, це були Женя Якутін, який все-таки погодився взяти на мою першу роботу барменом (хоча й не дуже вірив, що у мене вийде), зараз він керівник Bar Acacia. І Карина Манзарь – якби вона не змушувала мене вчити стільки всього, не штурхала ліктями в боки і не підтримувала б всі мої починання, я б не був там, де я є.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Гостинність, звичайно. Я вважаю, що хороший коктейль – це неодмінна складова гостинності. Хіба добрий хазяїн подасть щось погане своїм гостям?

blank
blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Це щось таке метафізичне. [сміється] Момент, коли музика, галас людей та самі люди навкруги, освітлення, рух, смак та аромат коктейлю й самого бару дають тобі відчуття кайфу. І до цього моменту привела ціла низка обставин, яка почалася з того, що одному лікарю-інтерну його кохана подарувала шейкер

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Думаю, найбільш недооцінений напій – це горілка, в Україні так точно. Але я впевнений, все зміниться. Мені подобається те, що зараз робить Nemiroff, наприклад. Не можу назвати якийсь аж надто переоцінений коктейль або напій. Зараз є мода на джин та Aperol Spritz, люди їх люблять і хочуть пити. Потім мода зміниться і люди будуть хотіти чогось інше. Але такі тренди лише на користь барменам: гості стали більш освіченими та розширили свою палітру смакових вподобань.

blank

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Багато різних курйозів виникає, але на словах все, звичайно, не так смішно, як в житті. Та й важко виокремити щось одне. Ось згадалося, як один гість вже напідпитку замовив наостанок порцію текіли, розрахувався і далі пив лише воду. Але кожні пів години після цієї порції текіли підходив і вимагав рахунок, сварився, не вірив, що вже розрахувався, ба навіть щось типу погрожував скаргами. Заспокоювався тільки тоді, коли йому давали змогу ще раз розрахуватися. [сміється] Не знаю, добре це чи ні, що він був в барі ще півтори-дві години. 

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. «БарменДиктат», Loggerhead, Parovoz Speak Easy. Тому що це вже більше, ніж бари. Конкурси, навчальні програми, контент, який вони створюють, штовхають індустрію вперед. І окремо хочу виділити Beatnik Bar, тому що то любов, а вони там всі котики. 

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. На жаль, я лише торік уперше потрапив за кордон. Упевнено можу сказати тільки одне – в Україні у сфері гостинності все на дуже хорошому рівні. Звичайно, нам є куди рости, але ми всі молодці! Які бари хотів би відвідати? О, їх так багато! Що перше спадає на думку – Gibson (Лондон), Ben Fiddich (Токіо) і Byrdi (Мельбурн).