Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Артем Денчик (Palladium Cinema, Харків)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер харківського закладу Palladium CInema Артем Денчик.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Дуже добре пам’ятаю свій перший коктейль. Це була Tequila Boom в клубі під назвою Meridian, коли мені було, здається, 16 років. Було весело! А смак та якість коктейлів, які я куштував, змінювався поступово за весь час, коли я працював у сфері гостинності. Тому, мабуть, окремо хотів виділити Boulevardier, який ми випили з Олександром Тангеловим на закритій вечірці World Сlass в перший день першого Barometer. Готував його хтось із зіркових барменів, запрошених на ту вечірку. До слова, на захід ми потрапили без запрошення, і це додавало шарму цьому моменту. [сміється]

blank

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Я достатньо довго сприймав свою роботу в сфері гостинності як підробіток на час навчання: працював офіціантом, барменом, адміністратором. Потім потрапив в заклад [Palladium Cinema], у якому працюю й досі. Упродовж тривалого часу ми не цікавилися, що відбувається довкола, вважали, що в нас окрема від індустрії «держава», та й інформації тоді було значно менше. А потім інформаційна бульбашка луснула – і ми потрапили в реальний світ, з його професійним розмаїттям. Мабуть, тоді і вирішив, що ця індустрія зі мною надовго. Найбільше подобається в роботі барменом, що є багато глибин, які можна вивчати все життя, а також барна спільнота – вона мотивує до розвитку! А ще дуже цікаво вивчати гостей та їхні вподобання. Наш бар незвичний, він працює в кінотеатрі, тому й наші гості дуже різні: часто це сім’ї, певні постійні гості з нами вже більше восьми років, і ми намагаємося до кожного знайти індивідуальний підхід.

blank
blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Для мене найкращі вчителі – мої помилки та мої колеги. Навіть у новенького барбека можно навчитися новим раціональним штукам. Дуже вдячний команді, з якою працював і працюю! З українського барного бомонду виділяю для себе Олександра Скубача, Сергія Алєксєєва та Олега Якобенка – завжди знаходжу, чому повчитися, в них.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Усе залежить від закладу та його гостей, тому треба відчувати гостя й підтримувати цей баланс, приділяючи увагу тому, чого не вистачає до ідеалу. У цьому, як на мене, й полягає мистецтво бармена.

blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це створювати комфорт ваших гостей, не втрачаючи свій стиль та не поступаючись принципами. Основні складники – це персональні риси бармена за стійкою та злагодженість роботи команди. Звісно, у вашому барі повинно бути цікаво та комфортно, але головне – це люди по обидва боки стійки!

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Складне запитання, адже культура споживання дуже неоднорідна. Але якщо брати світові барні тренди, то переоціненим вважаю Moscow Mule, а недооціненою – категорію кріплених вин.

blank
blank

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Виділю як один три бари в Харкові, де я буваю постійно: Benedict Daily Bar, The Ditch і «Протагонист». Попри різні концепти усюди чудова атмосфера. Також назву два столичні бари: Beatnik та Parovoz Speak Easy.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Найкращим поєднанням смаку та атмосфери для мене був лондонський Kwant. Одні з найкращих барних вечорів я провів в единбурзькому Panda and Sons і будапештському Boutique Bar. Дуже хочу потрапити в чиказький The Aviary та Atlas у Сінгапурі, а також Two Schmucks в Барселоні.