Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Артем Гашек (Moon Rabbits)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бар-менеджер ресторанів Moon Rabbits Артем Гашек.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Так, звісно, пам’ятаю. Я працюю у барній індустрії давно і доволі цікаво повертатися у ті часи. Моїм першим «коктейлем» були шоти, а саме «Зелений мексиканець». Напевно, саме тоді я вирішив обов’язково навчитися готувати його самостійно. А потім зрозумів, що це не межа, що й стало моєю відправною точкою у цій професії.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Мене підкорило те, як бармен готує коктейлі, яка атмосфера панує навколо та з яким захватом гості підкорялися законам бару. Люди спеціально приходять сюди, щоб відчути насолоду та ейфорію. Коли я стою на барі, для мене найзахопливішим є відчуття, коли люди отримують саме те, заради чого прийшли до мене. І найважливішим для мене є момент, коли гість робить перший ковток підібраного спеціально для нього коктейлю, і цей момент задоволення й насолоди, виправданих очікувань неможливо порівняти ні з чим. І за десять років моєї роботи на барі я жодного разу не пошкодував про свій вибір.

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Мені насправді дуже пощастило, оскільки на своєму професійному шляху я зустрів кілька дійсно талановитих людей, кожен з яких зміг навчити мене чомусь особливому, передати частину знань, які й сьогодні мені неймовірно допомагають. І це надає стимул намагатися ставати кращим щодня.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Одне без іншого неможливо. Нікому не цікава крута атмосфера з несмачними коктейлями, чи смачнючі коктейлі у нудотному місці. На мою думку, це певна синергія, коли одне без другого працювати може, але не довго.

blank
blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? «Атмосфера» для мене – це коли бар повністю готовий до будь-якої ситуації та несподіванки, до будь-якої забаганки гостя. Коли мрії стають реальністю, і все що, здавалося неможливим, здійснюється – звісно, у межах барної культури. Атмосфера у барі складається з його історії, актуальності, та відповідності часу, а також зі сміху та жартів, адже всі ми приходимо на бар саме за позитивом та задоволенням. Ну і не можна забувати про найголовніше в «атмосфері» бару – це смак. У кожному барі він індивідуальний та зовсім різний, саме це вирізняє кожного з нас у цій крутій індустрії.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? На мою думку, це дещо некоректне питання. У кожного періоду свої фаворити та аутсайдери. Що було на піку популярності сьогодні – може забутися вже завтра. У всього свій час, і будь-який з розумом зроблений коктейль знайде свого шанувальника.

blank

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Catch, N::B Cocktails Bar, «БарменДиктат».

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. 
Під час подорожі по Кубі був у барі в печері. Дуже незвичайна атмосфера: навколо одне каміння, ніякого декору та сотні людей вриваються під діджей-сет. У планах обов’язково побувати в ісландському барі з якого відкривається панорама на північне сяйво. Круто куштувати улюблений коктейль і спостерігати за таким дивовижним явищем. А ще планую побувати в крижаному барі. Впевнений, що там завжди холодні напої. Особливо приємно про це мріяти, коли така спека, як сьогодні. [сміється]