Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Даніель Бонал («БарменДиктат»)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бар-менеджер закладу «БарменДиктат» Даніель Бонал.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перший «коктейль» я випив із рук якогось флейр-бармена у студентські роки. Це був шот «Хіросіма»: тоді під терміном «коктейль» у нас мали на увазі те, що горить або залито спрайтом.  Орієнтовно це було в 2005 чи 2006 році на теплому ялтинському березі.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Друг запропонував мені поїхати на літній підробіток офіціантом. Я й гадки не мав, що таке бути офіціаном, але погодився. Виявилося, що працювати нам доведеться в пляжному клубі. Після першого ж дня стажування, коли побачив бар і хлопців, які в ньому працювали, я зрозумів, що хочу повернутися сюди вже в ролі бармена. Той настрій, який вони дарували всьому оточенню, та їхня енергетика мене підкорили. Саме тому я і стою за баром: мені подобається робити людей трошки щасливішими.

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Барній справі я вчився в «Барменській Асоціації», але це як вчитися в школі чи університеті: потім приходиш на робоче місце, а тобі: «Тепер забули все, чому вас там вчили, і починаємо з початку». Першим барним вчителем я вважаю радше весь бар, а не конкретну людину – Moskvich Bar, де я опинився в першій команді під керівництвом Діми Сухіна та Нікітоса. У 2011 році вони робили те, що багато хто починає роботи в своїх барах тільки зараз.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Коктейль, як і сервіс, зараз є точкою відліку в будь-якому барі. А ось гостинність ще треба пошукати. Тому потрібно бути професіоналом і з такими ж людьми працювати, а зосереджуватися на гостинності. Ну і на баланс-борді тренуватися, для відчуття власного балансу. [сміється]

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Це зрозумілі та прості речі: світло, звук, запах, температура, краса наповнення (дизайн, подача), смак їжі й напоїв, люди (власники, персонал і гості), а також спілкування.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Вважаю недооціненими алкогольні напої маленьких дистилерій. Зараз на ринку з’явилося чимало цікавих брендів, які для більшості залишаються невідомими. Люди бояться купувати те, про що не чули. Не вважаю переоціненим щось конкретне, скоріше на подобається сліпе наслідування трендів.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Трешові замовлення залишилися тільки в пам’яті з кінця 2010-х, коли всі хотіли напитися максимально швидко. Сьогодні я працюю в місці, де більша частина публіки приходить за настроєм, тому трешове замовлення може бути у гостя, який не особливо розуміє, що замовляє. Наприклад: «Зроби мені коктейль на основі білка».

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Це не те щоб смішна історія, скоріше неадекватна, але від того не стає менш кумедною. У нашому барі ми дозволяємо танцювати дівчатам на барній стійці. В одну з п’ятниць на стійку піднялася прекрасна дама, вона була у злегка хмільному стані й на підборах. Видно було, що їй важкувато впоратися з керуванням тіла на шпильках сантиметрів у вісім. Запропонували їй спуститися і танцювати на підлозі, та вона, звісно ж, запевняла в своїй тверезості та вирішила залишитися на висоті. Переконали її для безпеки хоча б зняти туфлі й танцювати босою. Погодилася. Їй це приносило задоволення, але тільки до певного часу. Та в певний момент вона вирішила залишити стійку максимально швидким шляхом – просто зробивши крок з висоти більш як метр. Це було епічно – крок у нікуди. Добре, що там були люди, і вона впала їм на голови, а не обличчям у підлогу, колону чи край столу. Нїхто не постраждав, але чоловік, на голову якого вона приземлилася, подумав, що його хтось вдарив, і хотів уже битися. Заспокоїли, пригостили «єбаніткою». 

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Три ніяк не виходить визначити: Parovoz Speak Easy, Loggerhead, Hendrick’s Bar та 11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Із цим простіше [сміється] Був у багатьох барах Копенгагена, Парижа, Барселони та Берліна. Але назву тільки один – Paradiso. А випити хотів би у різних барах Лондона та Сполучених Штатів. Трьома не обмежитися, дуже вже їх багато.