Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Даниїл Сізонов (Wood You Like Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бар-менеджер київського закладу Wood You Like Даниїл Сізонов, який раніше працював в одеських барах Port і The Fitz.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перші цікаві коктейлі я скуштував у Харкові з рук барменів Bar Doska, а створила ці змішані напої Ліза Рудакова. Другий незабутній момент у моїй барній кар’єрі – це Sexy Colada, який для мене приготував Даніеле Далла Пола. Це було приблизно п’ять років тому. 

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Як і багато хто, я потрапив за бар випадково. Не планував стати бартендером і нічого не знав про цю професію. Я працював звичайним офіціантом і просто хотів заробити. [сміється] Але за збігом обставин бармен у моєму закладі травмувався, і в запарі за стійку чомусь вирішили поставити за стійку мене. За час роботи розбив купу посуду, дуже довго віддавав замовлення і зіпсував 80% коктейлів. Ви не повірите, але в кінці зміни я був найщасливішою людиною в світі – і чітко вирішив для себе, що це найкраща професія. Зараз я розумію, що ці враження були правильними. Бармен – це зірка, оратор, психолог, кулінар, художник, музикант (і це ще не весь перелік). Я захотів стати всім цим. Це як вступити у найбільш престижний університет і безкоштовно вивчитися на всі спеціальності. Неймовірно круто отримувати щирі усмішки за свою роботу. Ну і, звичайно – жінки, музика та алкоголь. 

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як на професіонала? Я вважаю, що взяв щось для себе у кожної людини, яку слухав чи за якою стежив. Ось кілька з них: Льоша Костенюк, Діма Камбер, Діма Шовкопляс, Маріан Беке, Павло Янченко, Денніс Зопп, Алекс Кратена, Сальваторе Калабрезе, Дейл Дегрофф і багато хто ще.  

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Обидва поняття важливі. Але в наші часи коктейль став настільки популярним, що кожен третій готує його собі вдома. А без гостинності коктейль втрачає свої чари. Коктейль – це вишукана спеція до гостинності, головна страва у хорошому барі. Одне без іншого не буде повноцінним. Я вважаю, що для того, аби витримати ідеальний баланс, треба любити свою роботу і постійно працювати над собою. Хай це буде ораторське мистецтво, читання книг чи практика з шеф-кухарем.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? На мою думку, головне – це дружна, весела та кваліфікована команда. Такий мікс може підняти в топ будь-який бар. 

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Хороший коктейль важко переоцінити чи недооцінити. Варто пити те, що тобі подобається, а не гнатися за барними трендами, хоч про них також не слід забувати. А найбільш недооцінений напій – це Fernet Branka. Мені чомусь почали зустрічатися люди, які його дуже не люблять, але він же прекрасний!

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чи пускав ти колись гостя за бар, якщо про це просили? Безалкогольна Hiroshima. Я впорався. [сміється] Я залюбки пускаю гостей за бар. Це дуже весело, а я люблю ділитися досвідом. Є лише дві умови: людина не повинна перебувати у стані алкогольного сп’яніння, і це повинна бути не п’ятниця чи субота.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Якось я запросив свого друга Олексія Котіка з Києва до мене в Одесу. Гостьова зміна вийшла неймовірною крутою: ми класно спрацювалися, замовлення віддавали якісно і моментально, було море веселощів та алкоголю. Ми так увійшли в ритм, що непомітно, вже під ранок, [Олексій] почав допомагати нам роботи переоблік. [сміється] Словом, все пройшло настільки круто, що після переобліку мій бар-менеджер підійшов до Олексія і каже: «Ну все, Кот, у тебе завтра зміна стоїть!» Він вийшов і переїхав в Одесу. [сміється]

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. The Cinematographer’s Party, Podil East India Company, N::B Cocktails Bar.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Поки не встиг побувати у барах за кордоном, але дуже хочу і збираюся почати робити це найближчим часом. Хочу потрапити в The Nightjar (Лондон), Dante (Нью-Йорк) та El Copitas (Санкт-Петербург).

Обкладинка та фото: Wood You Like Bar