Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Дар’я Пашкель (11 Mirrors)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендерка київського закладу 11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar Дар’я Пашкель.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Можу стверджувати, що це точно було в Білорусі. Думаю, коли я почала працювати за стійкою, протягом першого року роботи скуштувати багато гідних коктейлів. Але річ у тім, що я не могла оцінити жоден із них. У молодих бартендерів просто не вистачає досвіду, і це нормально. Але першим алкогольним коктейлем, який мені сподобався, був Pina Colada. Упевнена, що в ньому була суміш пакетованих соків, жирні вершки і краш. Але це не важливо – тоді я зрозуміла, що коктейлі можна пити, насолоджуючись та отримуючи задоволення від смаку.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бар-леді? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? Тут банально: я вирішила стати бартендером, тому що були потрібні гроші. Чому я стою за стійкою? Тому що вмію це найкраще, саме за стійкою я найбільш корисна для людей. Зараз бар – це найбільша частина мого життя. Думаю, що він залишиться в ньому назавжди, тільки співвідношення цих частин час від часу буде змінюватися.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Вважаю, що на становлення мене як професіоналки вплинула команда першого коктейльного бару, у який я потрапила і де пропрацювала кілька років – «Чердак» у Мінську. Ми всі були суперрізні, але у всіх палали очі. Певно, ще хлопці з El Copitas. Вони відчинили двері, а я стежила за всіма їхніми діями з боку і думала: «Що? А так взагалі можна було?». У той момент вони розірвали мої шаблони. Женя Шашин – професіонал, у якого мені хотілося вчитися як п’ять років тому, так і зараз. У Києві це Олег Якобенко, Сергій Алєксєєв, Костянтин Бойко. Хлопці, з якими я працювала, працюю і у яких вчуся досі. В Україні взагалі є в кого повчитися. 

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Усе залежить від ситуації, від того, наскільки бармен уміє «читати» гостя. Вважаю, що іноді максимальна гостинність – це мовчки поданий коктейль. І все. Тільки один коктейль. Гість втомився, він мав важкий день, і найкраще, про що він може мріяти – це випити порцію улюбленого алкоголю чи коктейль. Скоріш за все, у цей момент йому буде байдуже до поданої вами склянки води, уваги тощо. І піде він максимально вдячним без цього всього. 

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосферу в барі хочеться порівняти з атмосферою в театрі. Ви можете переглянути прекрасну виставу, але по-справжньому насолодитися подією можна тільки за допомогою багатьох нюансів: перший дзвінок, легке хвилювання перед початком вистави, ваші імпозантні сусіди на кріслах поряд і легкий аромат коньяку в антракті. 

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Хай вибачать мене бармени всього світу, але переоціненим для мене є Negroni. Навіть не пригадаю, коли пила його востаннє. Це крутий коктейль, безумовно. Але є багато хороших класичних міцних напоїв, яким маркетологи приділяють менше уваги. Недооцінена в нас категорія джулепів: рідко зустрічаю їх у меню барів, ще рідше бачу, як гості їх п’ють, навіть влітку. Хоча це просто, смачно та свіжо!

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Я досить спокійно ставлюся до будь-яких замовлень. Головне, щоб напій не шкодив здоров’ю гостя. Гість хоче змішати дорожезний коньяк із колою? Будь ласка! Він замовляє дорогий спиртний напій або тому може собі це дозволити, або для того, щоб справити враження на когось (і це його право). А змішує його з колою, просто тому що не дуже добре знайомий із культурою напоїв. Я запропоную йому альтернативу. Але ніколи не буду його засуджувати, якщо він не дослухається до моєї поради. І навряд чи буде комфортно себе почувати в компанії своєї дами чи друзів, якщо бармен із незадоволеним обличчям почне давати йому поради. Це делікатрна тема. 

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. «Ресторація Бачевських» – як би я не любила Львів, без цього закладу він для мене неможливий. Крім кухні, там дійсно хороший бар, і щоразу я виходжу звідти у повному захваті. Parovoz Speak Easy – вік личить цьому хлопцеві, і з кожним роком він подобається мені дедалі більше. Найвищий рівень якості! The Cinematographer’s Party мені подобається за трушність, відкритість, увагу до деталей, привітність та найсмачніший сидр!