Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Денис Федченко (Zelda Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер одеського закладу Zelda Bar Денис Федченко.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Справжні коктейльні експерименти в мене почалися з невеликого бару в Києві під назвою Kitsch Bar. Саме там я почав знайомство з барною культурою і скуштував свій перший осмислений коктейль – це був Negroni. Коли приготував його самостійно, зрозумів дві речі: по-перше, треба вміти його готувати; по-друге, я не вмію його готувати. На жаль, бар тоді переживав ребрендинг: щойно я почав пізнавати всі тонкощі ремесла, почався ремонт, і з ним почалися мої подальші пошуки місця роботи.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Бармен – це актор, просто сцена в нього інша. Увесь цей шарм, уся загадковість і магія, які відбуваються за баром, збирають навколо нього людей. Я не був винятком, мені подобалося стежити за роботою в барі, мене приваблювали залаштунки. Адже тільки так можна було зрозуміти секрет смачних напоїв і задоволених гостей. Мені подобається те, що я роблю, і сподіваюся, що те, що я роблю, подобається не лише мені. [сміється]

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Вважаю, що кожен бар, у якому я працював, залишив свій внесок у моє сприйняття культури та становлення в професії. Але варто відзначити Жана-П’єра Мукуна – це людина, яка не припиняє мене надихати та мотивувати. Я радий, що ми працюємо за однією стійкою і що в мене є можливість покращувати свої здібності в колі професіоналів.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Найважливіше – це настрій, із яким людина від тебе йде. Адже наша робота – це не просто коктейлі та гостинність. Ми створюємо з буденного походу в бару спогад чи навіть подію. Головне – зробити так, щоб після відвідування закладу людина могла все згадати.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Культура споживання одного з найбільш недооцінених напоїв – це наша парафія. Ми в Zelda Bar відтворюємо та прищеплюємо людям традиції споживання абсенту, знайомимо їх із історією та допомагаємо подивитися на цей продукт по-новому. Тож шанувальників абсенту стає дедалі більше з кожним днем! Що ж до переоцінених напоїв, то мені здається, що таких немає: коктейльна мода циклічна, і це також варто прийняти.

blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера в барі – це точно люди. Причому незалежно від того, з якого боку барної стійки.

blank

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Для початку слід перевірити свій нюх на міцність у Flacon Bar, меню з ароматами коктейлів не залишить вас байдужим. Скажу по секрету – вибір не буде простим, потрібно скуштувати все. Барна стійка, за якою шоу не закінчується ніколи – це Loggerhead. Тут у прямому сенсі золото зависає в повітрі. Ну і, звісно ж, найдовша барна стійка країни – такими темпами, як хлопці рухаються в глибину Києва, скоро на нас чекає відкриття нової станції Київського метрополітену, станції «БарменДиктатівська».

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. З тих, що мене вразили – Baba Au Rum (Афіни). Ну прямо дуже багато рому! Для шанувальників цього напою – must visit! Звичайно, також їхні сусіди The Clumsies: три різні концепції в одному місці та дуже цікава подача коктейлів. Ну й один із барів, куди хотілося б потрапити, це Atlas у Сінгапурі – цікаво скуштувати культуру цього регіону в коктейлі.