Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Ігор Лім (Zigzag)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер київського Zigzag Ігор Лім.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перші коктейлі – це були будь-які змішані напої, які робили споживання алкоголю не таким поганим. Якщо говорити про дійсно хороший коктейль, то це White Russian у Севастополі в 2011 році. Я як офіціант отримав його як вдячність за підстраховку хлопців за баром. Досі жоден White Russian не може для мене зрівнятися з ним – із краєвидом на схід сонця над Чорним морем.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? З цього моменту в мене починається кожен ранок. Я думаю, що обрав цю професію не як тимчасову. Вона набагато глибша, ніж може здатися на перший погляд. Адже ми не просто наливаємо алкоголь у закладах. Бармен – це людина, яка завжди готова вислухати та обговорити з тобою практично будь-які теми в особливій атмосфері закладу. Ми створюємо ідеї для використання локальних продуктів і відкриваємо гостям та колегам цілу науку споживання чистого алкоголю та змішаних напоїв.

Про професію можна прочитати багато статей і книг, про неї можна говорити дуже довго. Це сучасний напрямок роботи з величезним потенціалом, яке обирають сформовані амбітні особистості.

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Коли я закінчив курси барменів «Модерн» у Кривому Розі, то думав, що це буде вирішальний момент у моєму житті. [сміється] Але насправді моїм моторчиком для здобуття нових знань була кожна людина, яка ставила профільне запитання, на яке я не знав відповіді. Тому дякую всім, хто бачив мій спантеличений погляд після запитання про бар, я вас ніколи не забуду. Якщо говорити про когось конкретного, то Андрій Деменко з «Італійської редакції» у Харкові став для мене першим втіленням правильної відповідальної людини за баром, найчастіше суперкорисними для мене були саме його поради.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Ми завжди за гостинність! У цей термін входить кожна деталь нашого закладу. Коли ти дійсно любиш своїх гостей і хочеш поділитися з ними найкращим, що маєш, то робиш усе максимально круто – від щирого привітання до правильно налаштованого світла в залі і смачних, автентичних і правильно підібраних коктейлів і страв. 

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це коли ідея, а також внутрішній стан засновників і працівників конектяться із усвідомленням і відкритістю внутрішнього стану гостей. Що б ми не створювали, завжди суперважливо, аби це було зрозумілим. Тоді гість повністю поринає у те, що хотіли передати власники й працівники закладу. Атмосфера в деталях, це емоційні сплески, які розгойдують кожну людину в кімнаті до певного стану душі. Атмосфера – це про тут і зараз. Але ми робимо так, щоб ви поринали в неї щоразу, коли згадували про відпочинок у нас.

blank
blank

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Щороку можна відкривати для себе нові смаки та стилі міцного чи змішаного напою. Відносно нещодавно відкрив для себе ром, вважаю його потенційно трендовим міцним напоєм. Завдяки мінімальним обмеженням у виробництві це ціле поле для нових креативних рішень – як на заводах, так врешті і в барах.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? 18-річним скотчем із пляшкою коли уже нікого не здивувати. Але мій рейтинг божевільних замовлень очолює 80 мілілітрів горілки у кратній кількості кришок з-під алкоголю. Врешті, як я дізнався, хлопці пили цю горілку за допомогою соломинки через ніс – наввипередки. 

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Дивакуватих людей ми зустрічаємо щодня, але в цьому й перевага. Від людини, яка починає різати ковбасу своїм ножем у нас на барній стійці, до пранкерів, які підключаються до нашої музичної системи і навалюють репчик на увесь ресторан із повною посадкою. Чомусь згадується історія, яку кумедною робила атмосфера ситуації. На звичайній зміні в кафе на березі моря зайшов хлопець у картатій сорочці, із довгим волоссям і в бабусиних окулярах. Спокійно підійшов до бару і попросив в офіціантки найдорожчу пляшку ігристого. Розрахувався, тоді розстібнув два ґудзики на сорочці, кинув пляшку об підлогу, після чого п’ять секунд помовчав і пішов. До речі, розбити пляшку не вийшло.

blank

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Можу з гордістю сказати, що Україна швидко і якісно росте у ресторанному і барному напрямку, сьогодні гідні заклади можна знайти практично в кожному місті, не лише в столиці. Обожнюю в Харкові Benedict Daily Bar, хлопці не розслабляються і завжди тримають крутий рівень. У цьому ж місті – Gorcafe 1654. Так, на вивісці не помітити слова «бар», але, якщо будете в Ха, просто зайдіть, відкрийте барну карту і все зрозумієте. Київ підкорить серце навіть найбільш вишуканих шанувальників напоїв. Якщо починати, то, на мій розсуд, варто з місця під назвою Pink Freud. До слова, далі Подолу можна й не йти – там занадто велика концентрація крутих закладів.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких мрієш випити. Так вийшло, що в крутих барах за кордоном ще не вдалося побувати. Але сестра з Південної Кореї надихнула почати велику барну пригоду саме з цієї країни.