Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Ігор Новосельцев (Beatnik Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер київського закладу Beatnik Bar Ігор Новосельцев.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Дуже добре пам’ятаю цей момент. Це був коктейль Penicillin. Я тільки розпочинав кар’єру бармена, і до Харкова завітав з майстер-класом Дмитро Шовкопляс. Напередодні у нас відбулася розмова стосовно цього коктейлю, і він люб’язно погодився приготувати його після свого виступу. Тоді я дізнався що таке справжній баланс.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? На той момент я підробляв офіціантом менш ніж рік. Мені запропонували спробувати, і я з легкістю погодився. Раніше, коли спостерігав за роботою барменів, в мене виникало бажання опинитися по той бік стійки. Притягувала їхня впевненість, швидкість ухвалення рішень та володіння ситуацією за баром. За кілька місяців я зрозумів, що інженером мені точно вже не бути. Це була випадковість, яка змінила моє життя. Минуло понад п’ять років, і я ні про що не шкодую. Навіть не уявляю, скільки б років мені знадобилося працювати інженером, щоб побачити таку кількість різноманітних персонажів, отримати скільки емоцій та знайомств. Упевнений, в цій професії є все для того, щоб мати якісне та насичене життя. Все залежить тільки від того, скільки ти цього хочеш.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Я вважаю, що за всі роки роботи за баром кожен, хто працював зі мною, зробив вклад в мої практичні чи теоретичні знання. Я завжди із задоволенням переймав чи обмінювався досвідом з колегами. Свою кар’єру я б розділив на дві частини: до і після Beatnik Bar. Тому своїм вчителем вважаю Романа Стадника, який повірив в мене і дав шанс працювати та прогресувати поряд з ним і командою.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Це мені нагадує запитання про курку і яйце. Я впевнений – якщо зробити акцент на щось одне, то нічого не вийде. Ці два поняття не можуть існувати одне без одного. Коктейлі та гостинність є нашими головними інструментами, щоб приймати щоденний виклик. Якщо в цих аспектах завжди прагнути до досконалості, то успіх стане неминучим.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це критерій, який показує, наскільки правильно та чітко працює кожна шестерня барного механізму. Хай це буде професійний персонал чи гарний інтер’єр, коктейлі, дизайн, аромат, будь-що. Концепція має пронизувати все навколо. Всі елементи повинні завжди бути направлені на досягнення максимального комфорту. Вона повинна відчуватися ментально. Атмосфера – це те, за чим щоразу будуть повертатися твої відвідувачі.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? У глобальному сенсі важко відповісти на це запитання. Кожен сприймає смак індивідуально. Я вважаю, якщо той чи інший продукт існує, значить у нього є свої прихильники. Кожен сам обирає, чим наповнити свій келих. Так само і те, як і що випити з нього.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Мої улюблені бари в Києві, які я вважаю еталонними на ринку: Loggerhead, Paravoz Speak Easy та Who & Why. Але маю ще два фаворити, які поступаються тільки тим, що розташовані не в Києві. Це одеські Fakultat і Flacon.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. 
На жаль, за певних обставин я ще не зміг відвідати жодного бару за межами країни. Але в мене ціла низка місць, де я повинен побувати. Наприклад Two Schmucks (Барселона), American Bar (Лондон), The Clumsies (Афіни) та High Five (Токіо).