Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Ірина Радченко («Склад»)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендерка та керівниця закладів «Склад» і «Верхній бар» Ірина Радченко.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Не можу згадати, якщо чесно. А от перший алкоголь, який спробувала цілеспрямовано – червоне солодке вино, років у дванадцять. Випила грамів 200, потім весь вечір було погано. З тих пір солодке вино не люблю, крім кріплених.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бартендеркою? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? Моя історія така ж, як у двох третин у нашій сфері: вийшла попрацювати на літо до знайомого офіціантом – і хоп, уже більше семи років тут. Подобається спілкуватися з людьми, подобається відчуття, коли людина видихає, сидячи в барі, стає щасливою або просто спокійнішою. А ще подобається розповідати і давати гостям скуштувати якийсь новий алкоголь: здається, змогла заразити останнім усіх барменів. [сміється] За баром уже майже не стою, лише зрідка в «запару» можу зайти за стійку і допомогти.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Когось одного конкретного назвати важко. Тягнулася до знань, як могла, і тягнула їх звідусіль. Трійка людей, які найбільше вплинули на мої знання та навички, – це Назар Макаров, до якого я бігала за порадами, Еля Михайленко, яка тоді працювала у нашому «БарменДиктаті», і Тимур Дорофеєв, який, здається, знає про кожну пляшку в світі. Ну і ще майстер-класи, лекції та багато книжок.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Більш важлива, напевно, гостинність. Жоден смачний коктейль не змусить гостя прийти ще раз і порекомендувати друзям бар, якщо йому було некомфортно; якщо бармен був дуже нав’язливий чи, навпаки, не підходив увесь вечір; якщо були брудні посуд/стійка/підлога тощо. Навіть якщо був несмачний коктейль – не вгадали, а у закладі класно, то гість може замовити щось чистяком і прийти знову.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це все, що гості відчують у вас в закладі. Починаючи від привітання на вході й закінчуючи музикою та чистотою в туалетах. Тому я впевнена, що в нашому бізнесі немає дрібниць – кожна деталь може зіпсувати вечір або зробити його незабутнім. Інколи випадкове пригощання гостя шотом бурбона запам’ятається краще, ніж триповерховий коктейль.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Найбільш недооцінені – коктейлі, що встигли остогиднути людям в 2000-2010-х, і ще певний період залишалися популярним запитом в «клубах» – як Cosmopolitan, Pina Colada чи Sex on the Beach. Насправді ж це цікаві коктейлі, які за бажання можна зробити неймовірно смачними. Найбільш переоцінений – Ramos Gin Fizz. Смачний завдяки своїй текстурі і виснажливий хвилинами, які бармен витрачає на його приготування.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Loggerhead (Київ), Who & Why Drinkery (Київ) та Zelda (Одеса). Кожен із цих барів поєднує смачні коктейлі, талановитих барменів та приємну атмосферу, що може позмагатися з вишуканими барами Європи.

Три найкращі бари, у яких ти встигла побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. 
The Clumsies (Афіни), Little Red Door (Париж), Harry’s New York Bar (Париж) – з тих, де встигла побувати. Хотілося б побувати в American Bar та Artesian у Лондоні, оскільки мені до вподоби їхній вишуканий стиль. Також Native Bar (Сінгапур), бо, як мені здається, завжди можна шукати натхнення та нові вподобання в закладах у країнах, де вподобання в їжі та напоях дуже відрізняються.