Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Іван Рак (Loggerhead)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер київського бару Loggerhead і співзасновник Barta Іван Рак.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? З 2011 до 2017 року я жив, навчався і працював у Лондоні. Саме там вперше став за бар та зробив перші коктейлі. Перший хороший коктейль? Це був Old Fashioned від мого тодішнього старшого бармена Естебана Торреса в Royal Garden Hotel [у Лондоні]. Хімозна вишня Maraschino, шматок апельсина, ложка демерари, добрий даблшот, багато Buffalo Trace та дві краплі Angostura. На смак це було ледь їстівне, але процес був майже алхімічним. Це мене і підкупило.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Мені завжди подобалась механіка роботи бармена. У кожному русі творчість, у кожному слові театральне дійство, до того ж атмосфера розкоші Лондона робить цю професію набагато привабливішою, ніж планктонне існування в офісі. Мені завжди подобалося збирати важкі маштабні моделі чи готувати на кухні якісь «вичурні» страви. У професії бармена я побачив щось схоже на синтез моїх хобі, хімії та гастрономії на додачу до віртуозної координації рухів та соціальних навичок (те у чому я завжди був профаном). А стався цей переломний момент, коли мені виповнилось 18 років і я почав допомагати як барбек у Berties Bar. У цих хлопців була класна уніформа та смачні Espresso Martini у склянках від Arrow.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Так, звичайно! Першим був Карлос Карретеро, найкрутІший Cosmopolitan та Pina Colada. Потім Себастьєн Гесдон – французька кухня, управління баром, а також фірмовий мікс французької та англійської лайки. Зараз це моя команда, яка дресирує мене у відповідних дисциплінах: Артем Скапенко – тайм-менеджмент, Юрій Соловей – кучерява гостинність, Андрій Нагнєєв – дисципліна, Іван Носко – «а спробуймо банан і камамбер, а ще краплю кардамонового біттера», Павло Макарчук – «ща позвоню зарішаєм по сібіку», Саша Шивкін – практична психологія і холодна голова. Також я хочу відзначити Анастасію Готу, яка завжди знає пораду до будь якого кейсу і завжди при цьому має рацію. А також Антона Бірюкова, який мотивує мене на нові звершення вже котрий рік.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Гостинність – це комплекс заходів, які забезпечують бізнес-прерогативи та комфорт гостей і персоналу. Коктейль у будь-якому місці має як мінімум бути константою якості. А взагалі все вирішує формула 1Bar = 1Atm.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Конект з гостями. Музика. Комфорт. Відповідність очікуванням. Постійність.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Кожному своє. Головне – знати, де і що пити, й отримувати від цього задоволення. Одна порада для гостей – будьте відкриті до різного досвіду і цінуйте його якість. І не замовляйте в крафтових барах напої із 90-х.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Додати в Old Fashioned із Macallan коли.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Колись у Loggerhead зайшов Сімоне Капорале. Я був на сьомому небі від щастя і так шейкував, що шейкер вилетів із рук –  і передовий коктейль розлився по всьому бару. Отримав прочухана від прибиральниці перед самим гуру. [сміється]

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Parovoz Speak Easy, Hendrick’s Bar, Who & Why Drinkery.