Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Іванна Махно («Остання Барикада»)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бар-менеджерка мистецько-гастрономічного простору «Остання Барикада» Іванна Махно.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перший коктейль не пам’ятаю. Пам’ятаю перший збалансований класичний Negroni. Це було ще в студентські роки, на день факультету в місті Переяслав-Хмельницький. Бармен, який його приготував, був моїм знайомим.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бар-леді? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? У першу чергу – для себе! Я люблю те, чим займаюсь, справді кайфую від цього. Напевно, як і в більшості, це сталось випадково. Але точно пам‘ятаю дату, коли мене попросили стати бар-менеджером: це було 1 квітня. Я спочатку подумала, що це такий жарт.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як професіоналку? Більшістю своїх умінь і знань я завдячую своєму коханому чоловіку. Саме він підтримував і спрямовував мене у барному напрямку. Діма за баром понад десять років і, коли я отримала пропозицію стати бар-менеджером, він мене підтримав і розвіяв всі страхи й сумніви. Власне, це і стало каталізатором роботи: я дуже не хотіла його розчарувати.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Концепція, меню, стандарти якості, світло, музика, цінова політика, сервіс…. Їх дуже багато, але в першу чергу – це команда. Бармен не тільки хороший психолог, він проектує свій настрій і запал на гостей. Якщо команда дружна, любить те, що робить, залучається до всіх процесів і розвивається у своїй справі, ви це відчуєте одразу і захочете лишитись. Або ні.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Тут не може бути компромісу.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Переоцінений, як на мене, Aperol Spritz. Ми в «Останній Барикаді» працюємо тільки з алкоголем українського походження: на перший погляд, це суттєво звужує асортимент, але з іншого боку – це крутий виклик. Раніше важко було уявити на 100% український бар зі справді хорошим вибором та цікавою коктейльною картою. І який був би цікавий не лише іноземним туристам, а й нашим, українським гостям. Тепер нас не здивуєш банкетом, на якому компанія з 15 людей, окрім всього іншого алкоголю, випила 61 коктейль.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Нещодавно гість пообіцяв, що сам вип’є понад 20 коктейлів – і в нього це вийшло. У проміжках між коктейлями він замовляв то горілку, то вино, і почувався чудово.

Яке найбільш трешове замовлення, що тобі робив гість? У нас за баром буває багато трешових і, часом, не дуже адекватних замовлень з несумісних інгредієнтів. Але все ж є цікаві замовлення: наприклад, український абсент з ігристим вином.

Чи пускала гостя за бар ? Хм… За весь час тільки один раз. Гість ну дуже хотів відчути себе справжнім барменом. Він так захопився, що почав віддавати своїм друзям їхні замовлення. [сміється]

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари Києва – крім того, у якому працюєш. Мій особистий топ – це Parovoz Speak Easy, Pink Freud і N::B Cocktails.

Три найкращі бари світу, у яких ти встигла побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. НЯкщо з першим ще не склалось, то плани у мене точно є: Floreria Atlantico (Буенос-Айрес), American Bar (Лондон) та Atlas (Сінгапур).

Обкладинка: «Остання Барикада»