Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Костянтин Гавриленко (Tin Tin, To Be)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер ресторану Tin Tin і закладу To Be Костянтин Гавриленко.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Зараз важко пригадати, чи був той коктейль хороший. [сміється] Але можу сказати, що і за одинадцять років я його пам’ятаю. Це було на морі, я працював помічником кухаря по чотири години в день. Одного разу до нас завітав Сергій Кодацький (тоді ще я не знав, хто це), і ми разом із ним готували коктейль – причому доволі дивний. На дно пластикового стаканчика ми клали духмяний перець горошком, наливали трохи гренадину й попередньо розводили абсент із желатином. [сміється] Ця суміш застигла – і ввечері ми його куштували. На той час мені вистачало трьох таких коктейлів. [сміється]

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Цікавість до бару виникла ще в ранньому віці, але покинув усе, чим я займався, трохи більш ніж півтора року тому. Вирішив йти працювати на бар – і жодного разу не пошкодував. Мені завжди було цікаво спостерігати за ритмом життя барменів, за їхньою дружньою спільнотою і за трендами, які стрімко розвиваються. Я обожнюю людей, обожнюю їхні історії і мені подобається, коли гість йде додому з усмішкою і наміром повернутися. І також мені подобається, що тут постійно можна вчитись чомусь новому, тому що ця індустрія не стоїть на місці – і ти разом із нею.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Вчитель – це завжди добре. Але не завжди так трапляється, інколи на тебе у «вчителя» не вистачає часу. Це нормально, у кожного своє життя. Мені спочатку було складно, я був один і навчався, спостерігаючи за колегами. Але згодом зрозумів, що з доступом до інтернету можна стежити за новинами, іншими барменами і навчатися онлайн. І от коли я вже міг підтримувати тему в розмові, у мене з’явився вчитель Сергій Плохий. Можливо, це був такий етап, щоб перевірити мене і не витрачати час на моє навчання. А зараз уже він приходить до мене за порадою. 

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Зараз такий час, що в більшості випадків коктейль забувається за годину після того, як його випили. А от емоції залишаються надовго. Гостинність – це дуже важливий аспект у нашій справі, тому я більше уваги під час роботи приділяю йому. Завжди впевнений у коктейлях, які готую, а от у спілкуванні й увазі до гостя треба бути обережним. Я вважаю, що до гостей завжди потрібно ставитись так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе. Як витримати баланс? Потрібно просто слухати! Ми професіонали своєї справи, тому можемо приготувати усе, що завгодно, але слід враховувати побажання гостя.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера у барі – це все! Починаючи від реклами, яку ми бачимо в соцмережах, до локації, інтер’єру, концепції, персоналу, музики, коктейлів і меню. Кожен складник залишається у пам’яті гостя. І з огляду на це він робить висновок про заклад. У барі неможливо не приділяти увагу якимось маленьким деталям. Бар – один великий механізм з безлічі маленьких деталей. І кожна з них потребує великої уваги.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? На мою думку, недооцінений коктейль Vieux Carre. У ньому ідеально збалансовані всі інгредієнти, що підкреслюють коньяк. Вважаю, що недостатньо людей цінують цей коктейль, а він цього заслуговує. А недооцінений він, скоріш за все, через назву, яку досить важко вимовити гостям. Переоціненим назву Moscow Mule. Не люблю, коли межі твоєї фантазії та смаку перекреслюють алкогольні компанії, що диктують свої умови. Так само, як і цей коктейль, що створили для того, аби приділити увагу горілці.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Дійсно трешового одразу й не згадаю. Але я полюбляю, коли приходять до бару і кажуть: «Зроби мені коктейль “Скажена білка на гілці”. І ось тут починає працювати твоя винахідливість, асоціації та уява – і ти завжди влучаєш в ціль. 

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Є дуже смішна, на мій погляд, історія, коли наш заклад зачинили на спецобслуговування. Нас попередили, що з 50 людей на заході буде одна людина, яка взагалі не п’є алкоголь. Я, в свою чергу, жартома сказав, що, скоріш за все, саме вона вип’є більше за всіх. Все починалось з лимонаду у келих з-під червоного вина. За певний час вона підходить і просить налити в цей келих 50 грамів горілки, а трохи згодом –  повторити вже 100 грамів. Як я і сказав, під кінець вечірки вона була в «найкращому» стані з усіх гостей. [сміється]

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Важко виділити три, але назву Loggerhead, Beatnik Bar, Parovoz Speak Easy та Who & Why Drinkery.

Обкладинка: Bacardi-Martini Ukraine