Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Максим Баштовенко (Talkies Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Максим Баштовенко, бартендер закладу Talkies Bar, який нещодавно запустив нове меню, присвячене мистецтву. 

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Моїм першим хорошим коктейлем був Knickerbocker. Саме його я скуштував у Docker Pub. Приготував його Максим Сіненко, який тоді був бар-менеджером цього закладу. Ніколи не забуду цей смак, такі речі не забувають.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Я завалив тест при вступі в університет, і друг запропонував піти навчатися в сервіс-коледж. Ми обоє вступили, у нас почалася практика. Почав працювати офіціантом і, знаєте, мені сподобалося. Обслуговувати, спілкуватися з гостями і заробляти хороші гроші. Згодом я усвідомив, що завжди хотів за бар, це мені здавалося цікавішим.

У 2013 році я переїхав до Києва і почав працювати барменом, так збулася моя мрія. З часом почав втягуватися, все ставало дедалі цікавіше, виходило дедалі краще. У Києві круто, але був і прекрасний досвід роботи за кордоном. Досі максимально кайфую від того, що роблю. Як на мене, це найкраща професія.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Моїм першим учителем, звичайно, був Максим Сіненко. З ним ми працювали пліч-о-пліч у Docker Pub. Жорсткий, але зате справедливий. Дуже хороша школа. Після цього – Назар Макаров, разом ми відкривали ресторан Barvy. Ці двоє людей подарували мені дуже багато корисного та цікавого.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Це все, що оточує і огортає тебе й передусім гостя. Хороший сервіс, гостинність, веселий настрій, усмішки, музика, прекрасні теми для розмови, смачні змішані і незмішані напої, а також емоції від цього всього.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Думаю, недооцінених і переоцінених коктейлів чи напоїв не існує. Сенс у тому, що ти або зрозумів напій, який скуштував, або не зрозумів. 

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Я вважаю, що потрібно поєднувати приємне з корисним. Баланс буде витримуватися природно.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Parovoz Speak Easy, Loggerhead, Hendrick’s Bar.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. У найкращих барах світу ще не був. Але хотів би випити в American Bar (Лондон), Atlas (Сінгапур) та The Old Man (Гонконг).