Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Маруся Окучинська (Who & Why)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендерка закладу Who & Why Drinkery Маруся Окучинська.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? О, чудово пам’ятаю – це була Margarita. Кавалер, який тоді до мене залицявся, працював барменом та діджеєм в одному милому ресторанчику. Пам’ятаю, як мене підкорила текіла і краш, що лопався на зубах. Мене вразило те, наскільки багатогранним може бути напій.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бартендеркою? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? Я почала свій шлях у світі барного мистецтва в 2010 році, почався він несподівано навіть для мене. Це був збіг обставин: я шукала роботу, захоплення та саму себе. Цей шлях привів мене у бар. Протягом багатьох років, я грала в театрі, і барна стійка стала для мене сценою в іншому вигляді. У 2011 році пощастило стати однією з чотирьох людей, які відкрили легендарний клуб, що існує й досі. Саме там я усвідомила, що перебуваю там, де повинна була і де хотіла бути. Я допомагала зізнаватися в коханні, освідчуватися, ухвалювати рішення, знайомила величезну кількість людей із культурою напоїв. Але головне – створювала спогади для людей, що обожнюю робити й досі.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Дуже багато хто став для мене рушіями на різних відтинках професійного шляху – як бармени, так і гості. Але хотілося б виділити двох основних: першими були Валерій Прудніков та Олексій Окучинський. Це двоє неймовірних людей, які навчили мене любити свою справу та розуміти, чому я цим займаюся. Поліна Кірдогло, яка своїм зразком показала, що можливо все – якби тільки було бажання. А ще навчила педантизму в усьому. Олександр Скубач, який нині є моїм колегою та начальником, який щодня відкриває щось нове. Йому вдається простими словами пояснити мені складні та глибокі речі, завдяки цьому я щодня стаю ще більш професійною. 

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Це складно і просто водночас. Протягом багатьох років я ставила собі ці запитання – і ось до чого прийшла. Атмосфера – це те, що у вас всередині. За твоєю стійкою ніколи не буде добре гостям, якщо ти сам її не любиш. Вам знайома ситуація, коли ви вперше заходите в заклад і за якоюсь причиною, що не підлягає поясненню, вам там добре? Або навпаки – тягне піти якомога швидше? Переконана, що в першу чергу це залежить від того, чи має заклад душу. Адже заклад – це не стіни, а люди, які там перебувають.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Моя попередня відповідь пов’язана саме з цим: любіть свою справу, і вам не доведеться обирати.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Не можу назвати жодного переоціненого чи недооціненого коктейлю. Ми створюємо напої для людей, і вони наші судді. У них я навчилася тому, що єдиний критерій – смачний коктейль або ні.

Фото Соломії Талалай

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Пам’ятаю, як хлопець пив пиво з мої долонь – після того, як я руками показала, що йому можна випити трохи. Він сприйняв це всерйоз і, боячись переборщити, попросив пити з моїх рук. [сміється] Історій дійсно дуже багато, але не всі вони гідні оголошення. Приходьте до мене в Who & Why, я поділюся парочкою смішних і пікантних історій під келих класного коктейлю.

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Однозначно The Fitz в Одесі, «БарменДиктат» у Києві та Dvor в Одесі – за найкрутішу атмосферу. Дуже приємно здивував Beatnik Bar.

Три бари, у яких ти мрієш випити. На жаль, мені ще не пощастило побувати в найкращих барах світу, але в мене ще все попереду. Планую відвідати Employees Only і Dead Rabbit в Нью-Йорку, а також Milk & Honey в Лондоні.

Обкладинка та фото: Максим Фесенко