Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Мирослав Литвиненко (N::B Cocktails Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бармен київського бару N::B Cocktails Bar Мирослав Литвиненко.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Після першого дня стажування в N::B Cocktails Bar мій бар-менеджер приготував мені Penicillin. Тоді ж і вперше познайомився з Islay Whiskey.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Важко відповісти. Певно, мені завжди подобалася атмосфера в барі та люди, які там перебувають.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як на професіонала? Виділити когось одного складно. Це були і є люди, з якими я працював і продовжую працювати. І, звичайно ж, книги – з них я черпав для себе всю інформацію.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Вважаю, без одного не може бути іншого. Це речі в барі взаємозв’язані. Тут усе ділиться у рівних пропорціях, і ми, представники нашої професії, повинні давати все на найвищому рівні. Адже якщо наші гості сповна задоволені, задоволені й ми. Це стимулює нас розвиватися, дізнаватися щось нове і ділитися ним із нашими гостями. 

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Один із найважливіших елементів – це люди. Нещодавно почув фразу від Мо Алджафа, співвласника бару Two Schmucks у Барселоні: «Не місце робить людей, а люди роблять місце». Я з цим згоден. Атмосфера – це і гості, і команда, яка працює там, куди ви щоразу приходите. І, звичайно, нікуди без хорошого музичного супроводу та дизайну бару. Вважаю увагу до деталей також першочерговим чинником, на рівні з увагою до гостя.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Гадаю, це дуже суб’єктивно. Є поняття трендів і циклічності. Щось буде сьогодні недооцінене, а завтра – переоцінене. І це стосується всього, включно і з барним напрямком. Наприклад, мені імпонують будь-які напої – як коктейлі, так і чисті напої. Головне – аби гості були задоволені замовленням.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чи пускав ти колись гостя за бар, якщо про це просили? Якщо чесно, найбільш «трешові» замовлення були в мене близько чотирьох років тому, коли я вперше почав працювати за стійкою. Це екстрим-шоти. Для мене це було новинкою на той час; люди без сорому напивалися чим завгодно до чортиків. Зараз же все змінюється, таке можна побачити рідко, а тоді це було «шоу». Хоча й зараз трапляються різні замовлення: наприклад, японське віскі Nikka просили з колою – у N::B Cocktails немає soft drinks на зразок Coca-Cola, Fanta чи Sprite.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Різні смішні історії відбуваються щодня, приходять друзі чи просто нові гості. Але, думаю, тут важливі передісторії, інакше все втратить сенс. Приходьте в гості, поспілкуємося!

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. 11 Mirrors – за стиль роботи. Beatnik Bar – за ідею та команду. І, напевно, FULL Bar – за новаторство. 

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. На жаль, ще не встиг побувати в барах за кордоном. Але хотів би відвідати Two Schmucks у Барселоні, American Bar у готелі The Savoy в Лондоні та Manhattan у Сінгапурі. 

Обкладинка та фото: N::B Cocktails Bar