Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Нікіта Мазулов («БарменДиктат»)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер «БарменДиктат» Нікіта Мазулов.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Я пам‘ятаю свій перший коктейль, як сьогодні. Це був найсмачніший коктейль, який мені довелося коли-небудь куштувати, ім’я йому Penicillin. Його приготував мій вчитель, ментор та наставник Максим Матушкін у стінах закладу, де і розпочалася моя кар‘єра бармена.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Це трапилося зовсім випадково, в той момент свого життя я навіть не замислювався про цю професію і не уявляв себе в ролі бармена. Так склалося, що я саме закінчив свою роботу в одному із банків і перебував у пошуках свого місця у житті. Саме в цей час брат запропонував мені спробувати себе у ролі бармена у його закладі. Це і стало вирішальним моментом, що я пов’язав життя з цією професією, причому, думаю, назавжди. Це як любов – та, що щира і відверта, вона одна і на все життя. Як любов дитини до матері. Ти не обираєш, вона сама обирає тебе: ти або бармен, або просто дуже швидко змінюєш професію на іншу. Тому я не можу сказати, що стою за баром, я проживаю там велику частину свого життя.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Великий вплив на мене як на професіонала мав і досі має мій друг, колега та ментор, якого я вже згадував раніше. І це, звичайно, Максим Матушкін – людина, яка зробила з мене того бармена, якого ви можете бачити за стійкою у «БарменДиктаті». Звісно, цього не сталося б, якби одного дня мені не прилетіло від мого брата Миколи Алєйнікова. Це саме він дав мені той чарівний пендель, змусив мене забути все, чого я навчився в інституті, й отримати професію, яка стала моїм сенсом життя. Сьогодні ці люди відіграють не останню роль в моєму житті, але цього всього, в тому числі і моєї теперішньої другої домівки «БарменДиктата», не було б без Кирила Борисовича Кіслякова. Саме йому я завдячую тим, що можу впевнено називати себе і відчувати висококваліфікованим барменом.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера в барі – це відчуття захищеності, радості, комфорту, любові та релаксу в одному келиху. І я зараз не про напій, звичайно. [сміється] Все це тонка матерія, основними складниками якої є ми, бармени, наші гості і те, як ми вміємо все це поєднати зі смачними напоями, їжею та музикою. Саме ми, бармени, маємо створювати таку атмосферу в барі, куди хочеться повертатися знову і знову, у якій тобі не хочеться думати ні про що, крім того моменту, у якому ти перебуваєш зараз. Саме про атмосферу в барі хочеться сказати: жити тут і зараз.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Гарний коктейль без гостинності – це як їсти суп без ложки. Звичайно, його можна з‘їсти, але без задоволення і з осадом на душі, та й на сорочці. Цей баланс – як баланс чорного і білого у житті, має бути витриманий, інакше нічого гарного з цього не вийде. Ви помічали коли-небудь, що одна і та ж страва смакує по-різному залежно від настрою? Якщо він гарний, то й їжа буде смачною. Так і з гостинністю: якщо ви не зможете приділити гостю належної уваги, то й найсмачніший коктейль буде для нього в кращому випадку ніяким, або й зовсім несмачним. І навпаки, якщо ви приділите увагу гостю, вислухаєте його вподобання і приготуєте навіть звичайний класичний коктейль, але зробите це так, ніби ви приготували його саме для цього гостя, то й коктейль буде йому найсмачнішим. Зрештою, всього має бути в міру – як у коктейлі, так і гостинності.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Це історія про те, що ми всі різні. Що ж тут казати про смаки та вподобання. Хтось і досі п‘є Red Bull Vodka і вважає його найбільш смачним. [сміється] Нині важливішим завданням для нас, барменів, є прицільне попадання в смаки гостей і вміння зрозуміти, як можна вразити того, хто вважає, що вже скуштував все найсмачніше у цілому світі. Тобто навчитися створювати магію для свого гостя.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Це така дуже делікатна тема, бо в наш час дуже багато пристойних і гарних барів, та й робити висновки я можу тільки з власних відчуттів. Тож серед моїх топ-3 це: F.U.L.L. Bar, Loggerhead і Who & Why Drinkery.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. У мене все ще попереду: поки, на жаль, не можу похизуватися відвідинами найкращих барів у світі. Але можу назвати ті, в яких я точно побуваю, коли закінчиться пандемія: American Bar (Лондон), The Dead Rabbit (Нью-Йорк) і High Five (Токіо).