Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Олег Чухно (F.U.L.L. Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер закладів F.U.L.L. Bar і Barvy Олег Чухно, який нещодавно здобув перемогу в конкурсі Metaxa’s Twelve Ukraine.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Звісно, пам’ятаю, запам’ятав це на все життя. Я дуже люблю кіно, моя перша робота була за стійкою у VIP-кінотеатрі. Тоді я ще думав, що це просто робота. Окрім попкорну, кави й лимонадів, ми готували класичні коктейлі. Коли почав вивчати меню коктейлів, упізнав White Russian із фільму «Великий Лебовські», мені було шалено цікаво, який він на смак. Старший бармен погодився його приготувати, я скуштував і закохався у нього – у прямому сенсі цього слова.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Вищу освіту я здобув у сфері кібербезпеки, під час навчання працював барменом у кінотеатрі. Розумів, що треба знайти роботу за спеціальністю, але з часом усвідомив, що не буду отримувати задоволення від сидіння у кріслі та спілкування з кодами. Дуже хотілося комунікувати з людьми, а не машинами, підживлюватися живими емоціями й, відповідно, ділитися ними. Коли я перейшов у повноцінний ресторан, мені було 19, тоді вже прочитав «Біблію бармена» та підучив класику. Стежив за знаменитими бартендерами на різних соціальних платформах і розумів, до чого хочу йти.

Мій перший день стажування був у п’ятницю, я потрапив у вогонь робочого процесу й мене максимально захопило. Старший бармен попросив приготувати «Пунш плантатора». У нас була неконтактна барна стійка, тому отримати фідбек у мене не було можливості. Та гостя, яка скуштувала коктейль, підійшла до мене, висловила подяку й захоплення. Це зарядило мене енергією та додало сил. Упродовж вечора я готував напої на той стіл та отримував нереальний кайф від того, що робив та якими задоволеним були гості. Після закінчення зміни навіть не був втомленим, хотілося ще. Отримувати задоволення від роботи та реакції гостей – це залежність, яка досі мною керує.

У тебе є вчитель/вчителі в барній сфері? Звичайно, є список людей, які вклалися й повірили в мене. І цей список не закінчується, тому я продовжую рости, всотувати всю потрібну та корисну інформацію, а також параметри інших яскравих особистостей. Виділити хочу Назара Макарова та його вчителя, за якими я спостерігаю ще від початку перебування за стійкою. Те, чому вони вчать – неоціненно. І, звичайно, команда, люди, з якими я проводжу більшість часу, працюю пліч-о-пліч. Вони на мене відчутно впливають, мені з цим пощастило.

Що таке «атмосфера» в барі? Які її складники? Це поняття включає багато складників: інтер’єр, концептуальність, освітлення, аромат, музика, дизайнерські рішення, зручні та грамотно підібрані меблі, правильний і турботливий персонал, цінова політика та, звісно ж, люди, які перебувають у барі. Висновок – те, що залишається після того, як усе побачено, випито й з’їдено, і є атмосферою, заради якої люди ходять в обране місце.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Коктейль – це лише 15% задоволення гостя. Він повинен бути смачним і підібраним за критеріями гостя за замовчуванням. Решта залежить тільки від бармена, який повинен забезпечити повний комфорт і затишок, аби гість міг розслабитися й відчути себе особливим.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Найбільш недооцінений коктейль, як на мене, White Russian. Адже його можна пити де завгодно та коли завгодно, що й робив Джеффрі Лебовські. Усі люблять смак кави, але мало хто любить горілку, і тут на допомогу приходять вершки, що роблять цей коктейль приємно молочним. Найбільш переоціненим вважаю Aperol Spritz. Називаю його хайповим: люди приходять у бари з багатими авторськими коктейльними картами й п’ють його, хоча сам аперитив не сприймають. Я цього не розумію.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Hendrick’s Bar, Who & Why Drinkery, Loggerhead.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Більшість барів я відвідав в Україні, також мені пощастило побувати та стажуватися в City Space. Найімовірніше, це поки найкращий бар, у якому мені довелося побувати. Місце-легенда: коли перебуваєш за стійкою, де стояли одні з найбільш впливових людей індустрії, хочеться переймати їхній досвід максимально. Такого ставлення до своєї справи я не зустрів у жодному іншому барі. Вважаю, що кожен бармен повинен там побувати, щоб навчитися дисципліни та заглибитися в систему, яка настільки добре працює вже протягом багатьох років. Хочу побувати – The Clumsies (Афіни), Insider (Москва) та El Copitas (Санкт-Петербург). Мріяв про Milk & Honey, але, на жаль, уже не можу цього зробити через закриття закладу. Хоча хтозна.