Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Олег Перцев (TC Pizza)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Олег Перцев, який нещодавно запустив коктейльний бар у закладі TC Pizza.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Приготував його сам собі після зміни. Це був мій перший бар, де я тоді ще працював офіціантом, лише іноді виходячи на підміну барменом. Після приготування пари Margarita з лимонним соком Sandora і «вінегретних» коктейлів, я подумав: «Ну не може ж все так погано бути з коктейлями?» і знайшов у мережі сайт Inshaker. Обрав там рецепт, який здався цікавим, причому з доволі недорогими інгредієнтами – це був Daiquiri. Коли я його випив, то зрозумів, що це зовсім інша справа. [сміється] Мені було смачно і незрозуміло водночас, але я усвідомлював, що це було в рази краще за все, що я продавав до того.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Я потрапив у сферу випадково, коли пішов працювати офіціантом на літо. Мені пропонували перейти працювати і вчитися на бар, але я не хотів. Думав: «Тю, там же нічого цікавого, гостей менше, ніж за столами, а отже й заробіток інший». Словом, вирішив, що це не вигідно. [сміється] Але вже за пів місяця я змінив думку й з головою занурився в бар.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Учителів у мене не було. Та, безумовно, були люди, які на мене вплинули: Паша Скрипник, мій начальник, з яким я працював за стійкою в Mur Mur, а також, звісно, Надір Кучкаров і вся команда Hendrick’s Bar і True Burger Bar.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це коли тобі цікаво та комфортно в барі. І коли ти знаєш, що повернешся сюди ще не раз. Складниками атмосфери є абсолютно все: напої, музика, люди, гостинність тощо.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Певна річ, гостинність. А там, де погані коктейлі, треба пити щось інше. [сміється]

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Недооцінені, напевно, хайболи. Із напоїв – хереси. Ми з великим задоволенням змішуємо їх у коктейлях, але окремо їх п’ють рідко, хоча це надзвичайно цікавий та багатогранний у смаку напій.  

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Мої пригоди якось не заводили мене в бари. Був у кількох барах Шанхая і Стокгольма, певні з них входили в The World’s 50 Best Bars. Але щоб прямо сподобалося, то ні.