Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Олег Шипоша (Wine Love)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної індустрії та барної культури України. У новому випуску – Олег Шипоша, бар-менеджер ресторану Wine Love. До цього Олег працював у закладах Milk Bar, «Жизнь замечательных людей» і «Культурный клуб»

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Якщо вважати за коктейль «Викрутку», то вона була першою. [сміється] Та перший коктейль, який мене вразив – це Rusty Nail на Lagavulin 16-річної витримки. Це був вибух мозку. Досі мій улюблений коктейль! Це був O’Connors на Подолі у 2009 році, готував старший бармен цього пабу. 

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? За бар я зайшов досить рано, але мотиви були максимально прагматичні: після закінчення школи я з’їхав від батьків, і єдине, що мене цікавило – це здобуття незалежності. Найбільш гостро стояло питання фінансової незалежності. Природно, що в такому віці і без освіти мені в першу чергу порадили сферу гостинності. Оскільки тоді я був в Одесі, а надворі було літо, я влаштувався барбеком у найбільш крутий на той час клуб «Ітака». Ця робота перевершила всі мої очікування, але по-справжньому я полюбив професію, коли переїхав до Києва і почав керувати баром. 

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як на професіонала? У мене не було якогось «гуру», знання я переважно отримував із письмових джерел. Наприклад, роботи Джеррі Томаса, Тулуза Махмедова і Сальваторе Калабрезе. Та, звичайно, були люди, які мене дуже мотивували та надихали стовідсотковою віддачею своїй справі та рівнем професіоналізму. Наприклад, це Василь Шилофост і Тимур Ражабов, завдяки якому я закохався у міцну історію. З кавовою історією мене познайомила Анастасія Годунова у Milk Bar. І ось, буквально кілька місяців тому я познайомився з Ромою Ремєєвим [сомельє goodwine і Wine Love], після п’яти хвилин спілкування з яким я зрозумів, що наступна сторінка в моїй професійній діяльності буде про вино. 

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Звісно, гість на першому місці! Якщо ти позиціонуєш себе як професіонала, то якість і смак змішаних тобою напоїв і так повинні бути на висоті. А ось сервіс і робота з гостем – те, на що варто передусім звернути увагу більшості молодих бартендерів. 

blank
blank

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Я вважаю, що недооцінених чи переоцінених коктейлів немає. Є так звані «локальні» смаки і вподобання, на які дійсно варто звертати більше уваги. Я не люблю вішати ярлики, на напій дивлюсь в оціночному форматі лише в тому, що стосується якості та доцільності.  

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера в барі, та й не тільки в барі, залежить тільки від персоналу. Якщо комфортно людям, які там працюють, буде комфортно й гостю! Щирість – головний інструмент створення атмосфери у будь-якому місці. Щирість – це те, що відрізняє  людей, які отримують задоволення від своєї роботи, від тих, хто приходить на зміну виключно заради грошей. 

blank

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Діло було в 2007 році, тоді я працював барбеком в «Ітаці», мені було 16 років. До мене підійшов старший бармен і сказав: «Терміново треба твоя допомога, кидай все і пішли зі мною». Суть завдання полягала в наступному: виявилося, що я сподобався одній відвідувачці, яка вже встигла випити, і вона попросила зробити екстрім-подачу під назвою «Секс на стійці». Влаштовано це було так: потрібно було разом із леді залізти на стійку і встати в позицію doggy style; я змішував коктейль поступальними рухами вперед і назад – у шейкері, затиснутому між ніг; при цьому випити коктейль треба було без рук. Зараз я в цьому жодного трешу не бачу, але у 16 років мій маленький світ перевернувся.

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари Києва – крім того, у якому працюєш. На першому місці у моєму топі, звичайно ж, Parovoz Speak Easy. Цей заклад зараз більше нагадує школу барменів, але для мене він усе одно залишається флагманом. На другому місці – «БарменДиктат». Це трушний лаконічний бар без надлишків. І третє місце я віддаю бару «Торф» – тому що найкращі вечірки проходять тільки за зачиненими дверима. 

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Дуже хочу потрапити в American Bar у готелі Savoy в Лондоні. У цьому списку також бар у паризькому готелі Ritz Carlton. Також – нью-йоркський The Campbell.