Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Олег Якобенко (Bulldozer Group)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – шеф-бармен Bulldozer Group і бренд-амбасадор Edrington Олег Якобенко.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Я вийшов на дебютну зміну в ресторані «Старомак», де я стажувався та отримав перше місце роботи. Мій напарник сказав, що бармен повинен починати зміну з Americano. Я уточнив, що буду без молока. На це він просто усміхнувся та за кілька хвилин протягнув мені червоний напій. 

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Я б ніколи не подумав йти на бар. Та якось мама запропонувала мені повчитися у школі барменів Planet Z. Я погодився з двох причин. По-перше, тоді я був студентом, грошей не було, пили ми що попало (наприклад, портвейн «777» з колою). Мені елементарно було цікаво дізнатися про хороший алкоголь. Та й взагалі круто, коли чоловік розуміється на віскі та інших благородних напоях.

По-друге, я «падкий на халяву», а мама запропонувала заплатити [за курс]. [сміється]

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Це дві людини. Перша – це мій сенсей Олександр Макаров, з яким я і працював у «Старомаку». Тоді у наших широтах не те що не чули про міксологію, а й не могли собі дозволити базовий Monin. Та він навчив мене заморочуватися над кожним напоєм і використовувати свіжі інгредієнти. Друга людина – це Надір Кучкаров. До нього я прийшов уже більш-менш підготовленим барменом, але скоро зрозумів, що вчитися мені ще ого-го! Надір привіз із собою в Україну ті знання, яких ще не було, і мені пощастило їх отримати. Бонусом була система роботи True Burger Bar – «мусатівська», а не «розпіздяйська», за якою я працював у попередніх закладах. [сміється]

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? У коктейльному барі коктейль повинен бути хорошим за замовчуванням. Але увесь меджик не в цьому. Глибоко переконаний, що бармен повинен бути розумним (принаймні не дурним) та вихованим. Класний бар – це там, де бармен уміє слухати, часто усміхається і має манери. 

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Мені здається, що в кожного успішного бару повинен бути концепт, а в барменів – образ. І те, наскільки задум відповідає дійсності, а бармени входять в цей образ, є ключовими чинниками. Під концептом я не маю на увазі дорогий дизайн, це може бути звичайний дайв-бар. Але тоді в ньому не має бути додатків інших концептів. Як людина, яка запустила десятки закладів, скажу, що менша частина з них мала зрозумілий концепт. Завжди на старті ставте собі запитання: «Щоб що?»

blank

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? В очах гостей – Gin & Tonic, тому що він на слуху. Ми з юності з ним знайомі, пригадати хоча б «Джин-тонік» від «Оболоні». Але він настільки багатогранний! Є сотні комбінацій різних джинів, тоніків і гарнішів до них. Переоцінений, звісно ж, Aperol Spritz. Я не кажу, що він поганий. Просто періодично запитую гостей за стійкою про нього, і найчастіше його п’ють не тому, що він подобається, а тому що іншого не знають і бояться замовити щось не те. 

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Beatnik Bar, Zelda Bar, Parovoz Speak Easy / Loggerhead.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Побував: Oriole (Лондон), Le Perchoir (Париж), «Чайная» (Москва). Хочу побувати: Himkok (Осло), Atlas (Сінгапур) і Canon (Сіетл).