Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Олексій Назаров (Flacon)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер одеського бару Flacon і переможець конкурсу Drunk Octopus Wants To Fight 2021 Олексій Назаров.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Так, останнім часом доволі часто згадую той вечір. Це було чотири роки тому, я вперше потрапив у найвідоміший бар Києва, Parovoz Speak Easy. Там мене зустрів бармен, який здивував мене, по-перше, своїм поглядом, це було щиро; потім манерами та формою бесіди. Це дійсно було щира та чесна бесіда, для мене це була перша в житті приємна взаємодія з людиною, яка обслуговувала мене через барну стійку. Ми дуже швидко обрали коктейль, бо мій друг, з яким я тоді прийшов, дуже наполягав, щоб я скуштував тут Negroni. Але бесіда наша стосувалася саме історії напою, бару і взагалі різних тем. Я не буду говорити ім’я цього бармена, але він знає, що завдяки цьому враженню від знайомства з ним я обрав цю професію. І звісно ж, коктейль був неперевершений.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Так, саме в той вечір, але мій шлях у сфері гостинності почався ще сім років тому. Я працював баристою, вивчав каву та брав участь у кількох змаганнях, хотів працювати у цьому напрямку. Але в певний момент мене перемикнуло на культуру коктейлів та алкоголю взагалі. Та це вже інша історія.

Я працюю за баром, тому що мені потрібні люди, як би клішовано це не звучало. Мені подобаєтся робота з людьми, це безліч різних вимірів всесвіту, і я радий що можу вирувати разом з ними, надихаючи та надихаючись. Бар, у якому я працюю, дає можливість для більшої та складнішої взаємодії з гостями, у нас працюють лише бармени та одна бар-леді, і я, чесно кажучи, більше працюю у залі, бо це дає більше приємних переживань. Але стійка для мене – це храм, у якому я також занурююся у вир необхідних та жаданих почуттів.

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Для мене вчителями завжди були і залишаються усі люди, які мене оточують. Це мої колеги, керівники, гості, друзі та навіть не знайомі люди. Але можу відзначити Влада Романишина, який має особливий вплив на мій розвиток зараз, та Назара Макарова, який розповів мені доволі багато важливих і необхідних речей у той час, коли це було необхідно, а також дав доторкнутися до його здобутків та знань.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Зазвичай саме страх створює нам цей вибір. Але, якщо ти впевнений в тому, що ти створюєш у місці, в якому працюєш, і твоєю метою є створити радість, яка і є тим філософським каменем давніх алхіміків, що подовжує нам життя, то жоден коктейль не замінить враження, яке можуть створити твоя гостинність та щирість.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Спочатку це те, що ми бачимо, потім те, що ми чуємо, і згодом те, що відчуваємо. Той самий flavour, складниками якого є і зовнішній вигляд бару та працівників, аромат, музика, смак та енергія, якою насичують люди це місце.

blank

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Я абсолютно впевнений у тому, що не існує недооцінених та переоцінених коктейлів. Є те, що потрібно людям у певний конкретний період часу. Одне з багатьох завдань бартендера – розуміти ці тенденції й аналізувати стан суспільства.

blank

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Я багато де ще не був, але зараз найбільше мені за станом імпонують F.U.L.L Bar, Hendrick’s Bar та Zelda Bar.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Поки що я тільки мрію про Nightjar, A Bar With Shapes For A Name та бар у готелі Savoy, що в Лондоні.