Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Олексій Перепелиця (The Bar, Samna)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – старший бармен The Bar і Samna Олексій Перепелиця.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Дуже добре пам’ятаю! Це було в Дніпрі, я вже працював барменом протягом певного часу. Тоді ми готували Б-52, Tequila Sunrise тощо, відповідно, і я пив щось подібне. По-справжньому запам’яталися, можна навіть сказати, що стали відправною точкою для мене, Brumble від Віталія Кононикіна у барі «Сливки» в Дніпрі році так в 2013-2014, а також Bloody Mary від Діми Шовкопляса в Parovoz Speak Easy. Власне, там було ціле шоу: скляна колба, гарніш точно не пригадаю, але ним можна було наїстися.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Як і багато хто в нашій сфері, я прийшов до неї випадково. Я не хотів стати барменом, думав, що попрацюю баристою два-три місяці й усе. Але люди, яких я зустрічав, якимось чином впливали на мене, і зараз я досі за баром. Словом, два місяці затягнулися. [сміється] Я точно пам’ятаю момент, коли приїхав з Дніпра на Whisky Dram, а тоді ми пішли по барах. Серед іншого нам порадили The Bar. Коли я потрапив туди, мені сподобалася кругла стійка й прикольні чуваки з татухами, а тоді я сказав собі: «Я б тут працював». Зараз я старший бармен у The Bar і Samna, це новий заклад нашої сім’ї. 

blank
blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Як і з коктейлями, які мене вразили, людей також було кілька. Першим був Андрій Лазаренко, бар-менеджер ресторанів, у яких я працював в Дніпрі. Він навчив мене дисципліні (принаймні заклав у мене цю рису) і водночас людяному ставленню до всіх і всього. Наступною людиною, який став моїм хорошим другом саме завдяки роботі, є Діма Чехоєв. Він показав мені, що бар це весело, що можна кайфувати від «запари» та дружити з гостем.

Окремим абзацом, навіть цілою главою, яка ще не закінчена і, сподіваюсь, буде писатися ще довго і продуктивно, я б виділив Люду Скіценко. Вона навчила мене створювати напої, розуміти специфіку роботи бару, а ще розповіла, що таке делегувати, бо до цього я не знав такого слова і намагався все робити сам. [сміється] Із кожним новим завданням я вчуся в неї нового. Разом ми відкривали Samna: це грандіозний досвід і, сподіваюся, не останній.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Для мене атмосфера – це сума. Сума з гостей, персоналу, музики, напоїв, настрою. Дуже важливим складником я вважаю впевненість барменів, вони повинні робити і дарувати вайб, за яким прийшли гості.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Звісно, гостинність. Коктейль – це лише засіб. Як показав карантин, люди можуть готувати коктейлі і вдома, і на природі, і будь-де. Попри це все вони повертаються в бари за гостинністю та атмосферою, спілкуванням із барменами, а також за новими знайомствами та музикою.

blank

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Немає недооцінених чи переоцінених. Є гість і його бажання. Якщо можеш приготувати йому те, чого він хоче, чому б і ні? Загалом же у погоні за новими смаками ми почали забувати класику й простоту. Є дуже старі рецепти, віком понад сто років, які гідні уваги й нині. Наприклад, для мене це Campari Orange, Daiquiri та Eggnog.

blank
blank

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Дуже рідко ходжу в бари, можу зізнатися, що в багатьох закладах Києва не був жодного разу. Мені подобається Loggerhead, а також інтер’єри в Nikka Bar і Win Bar. 

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Бари, що мені запам’яталися, не обов’язково найкращі у звичайному розумінні цього слова. Назавжди в моїй пам’яті Negroni в барі Collette на Сицилії. Був ще заклад у Берліні, який не можна назвати баром, ми потрапили туди випадково, просто прохидили повз. Там проходив вечір латиноамериканських танців, ми пили текілу з пиво і піти звідти було неможливо. Також можу назвати будь-який бар на Балі, звідки можна побачити океан і захід сонця. Хотів би відвідати Kwant (Лондон), American Bar (Лондон) і High Five (Токіо). Дуже хочеться відвідувати різні країни та вивчати місцеві барні культури, найбільше хотів би побувати в Японії.