Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Орест Середяк (Hendrick’s Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної індустрії та барної культури України. У новому випуску – Орест Середяк, який нещодавно переїхав зі Львова, змінивши Libraria Speak Easy на Hendrick’s Bar.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Було це досить давно, ще тоді коли у Львові знали й пили тільки Long Island, викрутку і віскі з колою. То був початок моєї кар’єри, я попав на майстер-клас Василя Шилофоста, який з ніг на голову перевернув моє уявлення про коктейлі і коктейльну культуру. Саме тоді вперше в житті я спробував Boulevardier, Manhattan і Daiquiri.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Чому ти стоїш за баром? Я закінчив університет і спробував працювати за професією, але з часом зрозумів, що це не моє. Почав шукати себе у різних напрямках і все було не по душі. Але, коли я вперше став за барну стійку, більше не хотілося шукати щось інше – просто відчув себе «у своїй тарілці». Стою за барною стійкою і пов’язав з тим життя, бо це динамічна і цікава робота, постійно з’являється щось нове, завжди є можливість розвиватися і створювати щось незвичне. І, звісно, це люди, спілкування з якими надихає і дає поштовх не зупинятись.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як професіонала? У першу чергу мене завжди вчили і надихали книжки, особливо The Modern Cocktail, Liquid Intelligence, The Noma Guide to Fermentation. А моїм вчителем був і залишається мій друг з Берліна Роберт Шрьотер, він завжди має відповіді на всі мої запитання, а ще шалений досвід і знання, якими з радістю готовий ділитись.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Як на мене, це нероздільні поняття. Люди приходять до нас відпочити, отримати нові емоції та заряд енергії, тому і коктейль, і гостинність мають бути на найвищому рівні, доповнювати одне одного – як пазли великої картини.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Недооцінена ціла категорія коктейлів Highball. Найбільш популярний серед них – це Gin Tonic. Але ми відкинули на другий план Whiskey Soda, Vermouth Soda, Elderflower Soda – такі прості, але водночас смачні і зрозумілі. І є ще один напій, про який я не можу не згадати. Він викликає багато критики, але, як на мене, вона необґрунтована – це китайський рисовий дистилят байцзю. Свіжий, незвичний на смак і дуже ароматний.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Бачили колись красиву картину, від якої не хотілося відходити, відривати погляд? Так і з атмосферою в барі – справа лише в тому, хто малює і якими фарбами. Це люди, які працюють і які прийшли відпочити, це інтер’єр і музика, це смачні напої і гостинність.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чи пускав ти колись гостя за бар, якщо про це просили? Це був перший бар, у якому я працював. Біля барної стійки сіли три поважних мужчини в білих сорочках і костюмах. Сказали, що дуже поспішають, тому попросили по швидше налити їм «3 по 50 Blue Curacao». А ще колись гості замовили в мене Mojito з квасом. [сміється] У мене ніколи не просили зайти за бар, але, якби таке було, я би не відмовив.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Одного разу гість досить багато випив, після кількох спроб вийти через скляні двері закладу він просто роззувся і ліг спати на килимку біля входу.

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари Києва – крім того, у якому працюєш. Кожен заклад унікальний, з певною особливою атмосферою, гостями і напоями. Тому назвати лише три в мене ніяк не вийде.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Я ще не встиг багато де побувати, але найкращі в яких був – берлінські Buck and Breck, Velvet і Kupfer Bar. Мрію випити в American Bar в Лондоні, Scout у Сіднеї і в The Dead Rabbit у Нью-Йорку.

Обкладинка: Hendrick’s Bar