Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Роман Кутинський (Restauracja Kuchnia, Івано-Франківськ)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Роман Кутинський, бартендер івано-франківського закладу Restauracja Kuchnia.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Так, пам’ятаю. Це було в Івано-Франківську, коли я стажувався в закладі CopperHead. Мій бар-менеджер вчив правильно готувати напої. І після приготування – куштувати, щоб розуміти, як можна поєднувати смак та аромат. Мій перший такий коктейль – Old Fashioned. Так я полюбив цей коктейль. Хоча мені більше подобається інф’юз на чорносливі.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Здається, одного чіткого моменту не було. Я працював в цій сфері, але не думав про щось серйозно – тільки як підробіток. У той час я навчався в медичному інституті на стоматолога, грошей ніколи не ставало. Не міг здогадатись, що бар стане частиною і стилем мого життя. Перше серйозне захоплення баром відбулоася в 2018 році у закладі CopperHead. Там я проникся крутою атмосферою роботи за баром і зрозумів, що таке коктейльна культура; зрозумів, що бар – це велике й неосяжне поле, у якому можна багато чого відкрити для себе. Також ти можеш щось внести частину в цей механізм і лишити частинку себе. У цьому весь кайф в роботі за баром. 

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Це точно був мій бар-менеджер Едік, він і наставив мене на правильне русло в цій справі. І такого мотиватора, як він, я ще не зустрічав. Ця людина просто валить вперед і не бачить перешкод: він із тих, кого вразити дуже важко, а розчарувати капець як легко. Завдяки йому я побачив київські бари, познайомився з крутими людьми. Зараз я надихаюсь різними цікавими людьми, такого одного лідера в мене немає. Ну хіба Сімоне Бодіні. Він мегапозитивний і простий, це мені в ньому дуже подобається.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Тут очевидно – як ми балансуємо смак і аромат коктейлю, так ми знаходимо баланс і з гостями. Без гостей немає замовлень, без замовлень немає бару. Тож баланс – це є гості, які смакують сбалансовані коктейлі. [сміється]

blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це все. Гості, персонал, концепція та філософія закладу – у формуванні атмосфери закладу все має велику роль. Ну і насамперед атмосферу створюють гості, які відвідують заклад, що відпочивають і проводять час у тебе . Бо якщо в тебе сидять і тусуються, це значить, що ти все робиш правильно – чомусь вони обрали твій заклад, щось їх туди манить.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? На мою думку, немає недооцінених напоїв. Бо всі вони різні і цікаві своїми смаками, історіями і трансформаціями в світових барах. Ну хіба що це напої, які ми самі створюємо. Ми завжди намагаємося знайти ідеальний смаковий баланс, і гості чи колеги можуть хвалити, але ти все одно думаєш: «Я б ще щось додав, поміняв…». Ну і це круто, бо ми завжди в пошуках, це нас мотувує і дає поштовх для чогось нового. 

blank

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Одного разу підбігає офіціант і каже, що замовили коктейль – безалкогольний Long Island. Я такий: «Типу що? Як так?» Ми посміялися, я підійшов до гостя, він наполегливо попросив його зробити. Довелося пояснити, що основа – це мікс різного алкоголю, його замінити нереально. Гість був дуже здивований і перепрошував, що просто не знав цього, йому сподобалася назва.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Було раз у закладі CopperHead. У нас там атмосфера така була: гучна крута музика, гості переважно сидять за столиками і не чують, що говорять бармени. І в один такий вечір зайшли гості-іноземці, а в нас, як завжди, валить хороший музон – тоді це був Rammstein. Ну і ми собі дуріємо і співаємо. Аж раптом зникає звук, і гості чують, як бармени на повну підспівують диким голосами. Гості стали, поплескали і сказали: «Ну тут хоч люди співають і сміються». Не скажу, що історія топ, але на той момент вирази обличчя людей були дуже круті. [сміється]

blank
blank

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Loggerhead, Parovoz Speak Easy, «БарменДиктат». Думаю, це бари, до яких треба рости. Дуже хочеться потрапити до них за бар і відчути круту атмосферу цих прекрасних закладів.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Я ще не встиг багато об’їздити , але є пара цікавих барів. Коли я був у Берліні на BCB, мені дуже сподобався невеликий бар Rum Trader. Там мегакрута атмосфера, мені він запам’ятався тим, що за стійкою стоять син із батьком. Також запам’ятався Goldfish Bar своєю курткою музикою і смачними коктейлями. Мрію побувати в American Bar. Також – у  славнозвісному барі, де сам Негроні відпочивав – Caffe Roberto Cavalli. І просто стати за бар із Сальваторе Калабрезе.