Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Ростислав Лісовий (Closer, Savage Food)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Ростислав Лісовий, бар-менеджер арт-центру Closer і закладу Savage Food. За час карантину Ростислав здобув перемогу у барних конкурсах від Barta, Campari та Diageo Bar Academy.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перший пристойний коктейль я скуштував в барі Icon на Басейній у далекому 2010 році. Це був Basil Beauty, а приготував його Денис Вашина.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Це сталося років з п’ять тому, коли в один вечір мені зателефонували три різні людини і запропонували очолити три різні барні проєкти. Певно, в той вечір я і зрозумів, що все ж чогось вартий у цій галузі і що це саме те, чому варто присвятити частину життя. Одним реченням не відповісти. На думку одразу спала пісенька з реклами McDonald’s: «Я це люблю».

blank
blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Я вчуся щодня! Це, мабуть, головне, чого мене навчили в КПІ. Одну людину виділити складно. На світанку мого барного досвіду це були викладачі «Планети Z»: Слава Тітов, Степан Цуцман, Сергій Сидоренко! Потім, звісно, ментори Parovoz Mixology Course Діма Шовкопляс і Сергій Алєксєєв. Зараз я постійно стежу за тим, що роблять Олег Якобенко, Олександр Скубач та Іван Рак, за нагоди «беру в них уроки»!

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Я зміню послідовність: гостинність і коктейль. Випити хороший збалансований коктейль можна в багатьох барах, але улюбленими місця стають за гостинність! Бар – це не одні лише коктейлі… Якщо за стійкою люди, для яких бар є стилем життя, а не просто роботою, то жодних труднощів із цим балансом не буде.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – газова оболонка планети. Те саме й у барі! Атмосфера – це все, що оточує тебе в барі. Під «усе» я маю на увазі дійсно все: аромати, світло, звуки, температуру, візерунок на шпалерах і предмети інтер’єру, напої на полицях і вік людей, які тебе зустрінуть. Атмосфера – це суміш всіх цих і багатьох інших факторів.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Ще пару років тому я б назвав найбільш переоціненим Negroni, а найбільш недооціненим Highball. Та світ навколо змінюється настільки швидко, що зараз мені важко відповісти на це запитання однозначно.

blank

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чи пускав ти гостей за бар, якщо вони просили? Це я памятаю чітко ще в бородатому році, працюючи за стійкою бару «Бриз». Гостя цього звуть Максим. Він парамедик на швидкій десь у далекому Сибіру. Так от замовлення звучало таким чином: «Будь ласка, три ваші найпотужніші шутери поспіль та пляшку шампанського». Я вперше бачив, аби людина після такого взагалі встала зі стільця, а він ще пивка замовив трохи згодом… [сміється] Гостей за стійку пускав – і не раз. Кілька років тому навіть була пара змін у барі, коли зі мною працювали гості.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Історія і смішна, і повчальна! Ще у перші роки за стійкою я іноді робив необдумані вчинки за баром. Так ось одного разу я побився об заклад із гостем,  хто з нас більше вип’є абсенту. Це ще ті роки, коли абсент у барі підпалювали. Тож і пили ми його не просто, а підпалюючи прямо в роті. Пам’ятаю, десь після четвертої такої спроби я попросив попити водички, а вже наступного дня прокинувся в сусідньому барі голий, загорнутий разом зі своїм напарником за баром у спущений матрац для купання в морі. Очевидці розповідають, що так нас спіймала в барі охорона і це був єдиний спосіб зупинити наше нестримне бажання проявити свої танцювальні здібності без штанів! Історій, звісно, було багато та майже всі вони непристойні. [сміється]

blank

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Parovoz Speak Easy, Loggerhead, «БарменДиктат».

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Із барів, що були в топ-50 [The World’s 50 Best Bars] був, певно, тільки в Lost+Found Drinkery в Нікосії. Мрію побувати в Atlas (Сінгапур), American Bar (Лондон) і Jerry Thomas Speakeasy (Рим).