Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Сергій Алєксєєв

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Сергій Алєксєєв, колишній бар-менеджер 11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar і колишній старший бармен Parovoz Speak Easy, який зараз готує новий проєкт.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Пам’ятаю, що на курсах барменів мені сподобався шот і, скоріш за все, це був B-52. [сміється] А ось перші по-справжньому усвідомлені та зрозумілі напої ми готували одне одному з Миколою Дворяцьких у харківській «Панорамі». Мені запам’ятався епізод із Cosmopolitan. Ми вивчили та пропрацювали всі версії від Тобі Чеккіні, Шеріл Кук, Дейла Деґроффа тощо. Тоді для мене як «клубного» бармена Cosmo був складним Screwdriver з жахливою кількістю журавлинового соку. Та після ковтка справжнього sharp Cosmopolitan я припинив ходити у флейр-студію. [сміється] Також багато чого крутого у 2011-2012 роках ми куштували на MBS від світових зірок. Ще пам’ятаю привезену в харківській Moskvich Bar «заборонений» Basil Beauty: базилік, кокос, ананс – це був вибух смаків.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Досить стандартний шлях. Коли мені було 19, у мене був знайомий, який у свої 22 стояв за стійкою тричі на тиждень, розсікав на новенькому Daewoo Lanos і щовечора їхав додому з красунями. Словом, рішення піти на курси [барменів] я ухвалив миттєво. [cміється] Починав працювати у пошуку легких грошей і фану. Роки за три усвідомив, що люблю готувати. Робота барменом дозволяє отримати миттєву сатисфакцію у вигляді подяки за смачний коктейль і не нудний час у моїй компанії. Приготував, вийшло, презентував, отримав похвалу за результат роботи – і так щодня по багато разів.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Думаю, мої вчителі – це ціле покоління. У рідному Харкові тоді сформувалася немала тусовочка однодумців. Ми активно обмінювалися інформацією, виїжджали на тренінги, виставки й конкурси. Це було (і є) свідомо та професійно. Незважаючи навіть на юний вік, ми встигали і повчитися, і «погоріти».

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Напої бармен повинен вміти готувати за замовчуванням, якщо стоїть за стійкою і бере за це гроші. А ось налагодити стосунки, що базуються на довірі – це скіл, який, як на мене, важливіший. 

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Кожному своє. Буває, у закладі і музика стильова, і шейкери, і суміші, і дизайн. Але «душно». І навпаки – бар із палет, але йти звідти не хочеться попри 47 пропущених викликів. Вважаю, все залежить від людей – причому по обидва боки стійки. Одні щось шукають, інші їм це дають. Або ні. [сміється] Мені подобається щира атмосфера.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Переоцінений – лікер St. Germain, наприклад. Взагалі багато «роздутих» на порожньому місці брендів алкоголю. Називати не буду, щоб не починати холівар. Недооцінених у час глобалізації не пригадаю.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Wood You Like Bar, Parovoz Speak Easy, The Fitz.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Був у Maison Premiere, Dante, Rita. Хочу потрапити – Cannon, Gen Yamamoto, La Commune.