Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Тарас Бліндер («БарменДиктат»)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер «БарменДиктат» Тарас Бліндер.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перший хороший коктейль я скуштував, коли проходив курси барменів в Planet Z. Точно не пам‘ятаю, хто мені його приготував; здається, це був Андрій Косачов. Тоді я вперше спробував коктейль, був складніший за джин-тонік чи віскі-колу.

blank
blank

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Коли мені було 23 роки, я жив в місті Хмельницький, і тоді нічого не знав про коктейльну індустрію. Працював зовсім в іншій сфері. Але тоді прийшло відчуття, що це не те, чим би я хотів займатись. Хотів спробувати щось нове, можливо, навіть поїхати з України.

Одного разу я сказав подрузі про ці думки, і вона розповіла мені історію своєї сестри, яка тоді працювала на круїзному лайнері. Мені здалося це цікавим, після повернення додому я зайшов в інтернет, у пошуку Google написав: «Робота на круїзному судні». Перейшов за першим же посиланням на цю тему, це була школа барменів Planet Z. Зателефонував, пояснив ситуацію, мені відповіли, що через мій брак досвіду можна пройти курси в Києві. Вже за кілька днів я був в Києві.

Мені одразу все сподобалося. Мене постійно оточували позитивні, відкриті люди, готові відповісти на будь-які питання. Все було настільки легко і цікаво, що я одразу захотів стати одним з них. Тоді була дійсно крута команда професіоналів: Андрій Косачов, Кирило Масленніков, Даша Вершиніна, Дмитро Плотнік, Тімур Ражабов. Степан Цуцман та багато інших. Окреме місце посідає Сергій Сидоренко, керівник тренувального центру. Саме він тоді сказав мені, що є можливість відпрацювати зміну в «БарменДиктаті» один вечір барбеком, щоб побачити, як все відбувається зсередини. Я одразу ж погодився. І тоді навіть не міг подумати, що залишатимусь в цьому барі й досі. Тепер, коли пройшло п‘ять років, мені дуже приємно отримувати запрошення в школу барменів, де я навчався, вже як викладачу. Адже я пройшов цей шлях від самого початку, і мені є, чим поділитись зі студентами.

Чому я стою за баром? Все просто! Мені це подобається. Кожна зміна проходить по-різному. За стійку постійно сідають різні, по-своєму цікаві люди. Так, дійсно, іноді бувають важкі моменти. Але, коли я згадую свою роботу в офісі – одразу розумію, що я зараз на тому місці, де хочу бути. Я б не хотів повертатися до рутинної роботи в офісі з дев’ятої ранку до п’ятої вечора і рахувати години до завершення робочого дня. До того ж саме в барі я познайомився із безліччю гостей, які стали моїми друзями.

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Головними вчителями у моїй кар‘єрі були бармени в «БарменДиктаті». Я прийшов у цей бар взагалі без досвіду на позицію барбека і мені довелося вчитися всьому практично з нуля. Мені пощастило працювати з такими професіоналами, як Даніель Бонал, Андрій Індюченко, Каріна Попушина, Кирило Масленніков. Багато чому я навчився в Елі Михайленко, яка прийшла на позицію бар-менеджерки за місяць після мене.

Звісно, я і сам паралельно шукав в інтернеті якусь нову цікаву інформацію. Дивився із захопленням на кар‘єрний шлях таких монстрів індустрії, як Сальваторе Калабрезе, Дейл Деґрофф, Пітер Дореллі, Хідецугу Уено. Захоплювався новим поколінням: Сімоне Капорале, Алекс Кратена.

Але одним з найбільших мотиваторів для мене була зустріч з барменами American Bar з готелю Savoy, які приїжджали з гостьовою зміною до «БарменДиктату». Це були дійсно професіонали. І я радий, що після тієї зустрічі маю таких друзів, як Юріс Кенінс і Стефано Філарді. Також із захопленням спостерігаю і багато чому вчусь у, на мою думку, одних з найкращих амбасадорів алкогольних брендів: це Сергій Омеляненко та Деніел Джонс. Також мене мотивують хлопці із Cocktails For You, адже їхня історія нагадує мою: прості хлопці з бару стали одним із найвпливовіших медіа нашої індустрії (привіт, Даніл Невський та Едді Рудзінскас!). 

blank

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Безперечно, на першому місці стоїть гостинність. Саме за гостинністю та атмосферою гості і ходять в бари. Адже велику кількість коктейлів можна приготувати і вдома. Тому вважаю, що наша місія як барменів полягає в тому, щоб гість почував себе потрібним. Звичайно ж, коктейль відіграє надважливу функцію у цій зв‘язці, адже одне без іншого існувати не може.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Важко сказати. Усі люди різні, у всіх свої смаки. Також велику роль відіграють культурні і географічні вподобання гостей. Кожен напій чи коктейль рано чи пізно знайде шанувальника. Тому я вважаю, що головне – аби гість, прийшовши до тебе в бар, отримав саме те, що йому потрібно в конкретний момент. І щоб він вийшов з бару задоволеним.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера в барі – це комплекс маленьких дрібниць, які впливають на комфортний відпочинок гостей в барі. Важливими є безліч чинників, але однозначно основним я вважаю персонал, адже персонал відповідає за основні завдання: зустріч гостя перед дверима бару, приготування коктейлів та їх подача, а також супровід гостя до виходу після завершення вечору. Також потрібно звертати увагу на такі речі, як запах, музика та її гучність, освітленість приміщення, температура в залі, висота барних стільців, висота барної стійки, кількість гостей в залі, чистота приміщення і зовнішній вигляд персоналу.

blank

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. На мою думку, найкращими барами Києва є Loggerhead, Who & Why Drinkery та Parovoz Speak Easy.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Найкращий бар в якому був – «БарменДиктат». [сміється] Звісно, хочеться відвідати якомога більше коктейльних барів. І завжди, коли планую відпустку, спочатку дізнаюсь про коктейльні бари в тому місті. Але все ж є кілька барів, у які хотів би потрапити в першу чергу. Це High Five у Токіо, Employees Only в Нью-Йорку та American Bar у Лондоні.

Статті на цю ж тему