Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Вадим Птиченко («Протагонист», Харків)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної індустрії та барної культури України. У новому випуску – Вадим Птиченко, бармен харківського кафе-бару «Протагонист». 

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Це було році в 2016-му, коли я працював офіціантом у харківському Farsch Smooth Diner і в алкоголі взагалі не розбирався. Залишився після зміни, і Женя Смирнов (старший бармен на той момент) запропонував скуштувати коктейль. Я запам’ятав його назавжди – настільки мене вразив смак і післясмак, який обривався у приємну сухість. Це був Angel Face.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Як такого одного моменту не було. Просто стало цікаво, коли спостерігав за роботою хлопців у Farsch – Ромою Стадником, Іллею Трубіциним, Женею Смирновим. Смирнов помітив мій ентузіазм і почав усе показувати, розповідати, навчати. Мені подобається відчувати атмосферу, бути її частиною, спостерігати за нею. Та й виходить це в мене краще за все інше.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як на професіонала? Передусім це Женя Смирнов: усі базові знання я отримав саме від нього, адже він брав мене на майстер-класи, дегустації. Але не лише він на мене вплинув як на професіонала. Ліза Рудакова – колишня шеф-барменка Fabrica Space, мого першого бару – покликала мене на стажування зовсім без досвіду роботи, покликала у справжній бар! І, звичайно, показала, як працювати у великому закладі, допомогла повірити в себе. Артем Самко помітив мій потенціал від початку і підтримував його протягом усього мого шляху в секторі громадського харчування – з Farsch Smooth Diner до закладу «Протагонист».

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Обидва поняття однаково важливі. Різниця полягає лише в тому, що коктейль завжди можна приготувати заново, а ось невдалий досвід спілкування з гостем може бути останнім.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Коли ти працюєш у місці, де тобі приємно перебувати, де всі кайфують і заряджаються енергією задоволення від причетності до того, що відбувається навколо. Хай це буде дизайн, світло, музика, їжа, напої, люди… Люди – в першу чергу. 

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Найбільш недооцінений коктейль – Dry Martini. Взагалі мало хто може його зрозуміти, усвідомити його смак. Він загалом не типовий для нашої країни, на тлі загальної любові до кисло-солодких коктейлів. Найбільш переоцінений – харківська легенда, що стала мемом – Basil Beauty. Цей солодкий «пісічний» мейнстримний коктейль замовляють всюди, хоча у меню його практично ніде немає. Ніколи його не готую, завжди пропоную цікаву альтернативу. 

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Вершковий і повітряний Ramos Fizz і форшмак. Без коментарів.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Ой, барна стійка інколи – взагалі окрема реальність, особливо у вихідні. Звичайно, є купа історій, але без контексту вони втрачають перевагу. Було якось, прийшов до нас американець. Дав двісті чаю за пляшку пива. Я кажу: «Пиздець, це багато». Він явно нічого не розуміє – і дає ще двісті згори. Що я йому кажу? «Ну, сенк ю вері мач!» [сміється]

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Харківський Benedict Daily Bar, де я провів багато вечорів за смачними напоями та спілкуванням. Уже київський Beatnik Bar, який після другого відкриття став місцем високого рівня, але зі старою командою – хлопці знають, що роблять. Одеський The Fitz – не бував там ще, але начуваний від друга, який там працює. Хотілося б подивитися на барне життя Одеси саме в цьому місці. 

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. На жаль, я поки не відвідав жодного бару за межами України. Але хочу якомога швидше випити у празькому Anonymous Bar, тому що ці харизматичні хлопці за стійкою роблять не просто цікаві коктейлі, а ціле шоу. Oriole Bar у Лондоні – дуже подобається їхній Instagram і подача коктейлів. Московський атмосферний «Коробок» на чолі з Женею Шашиним – надзвичайним барменом, у якого багато чому можна повчитися. Мені дуже близька тема з мінімалістичною подачею.

Обкладинка: «Протагонист»