Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Валерія Тарчаніна (Bar.In, Запоріжжя)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендерка закладу Bar.In у Запоріжжі та фіналістка конкурсу World Class Ukraine 2021 Валерія Тарчаніна.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Це була Pina Colada з Kiti Bar у Варшаві, Кіtі був одним із найкращих тікі-барів міста. Зазвичай Pina Colada є коктейлем, який я б ніколи в житті не замовила на відстані далі 100 метрів від пляжу, але в той вечір я замовляла тільки її. Ром, інфузований кокосом і витриманий в діжках протягом тижня, доданий до коктейлю у форматі хайбол, підкорив моє серце.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бартендеркою? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? З раннього віку я почала працювати в гастрономії на різних посадах, але ніколи не думала, що пов’яжу з цим життя. Колись міркувала над тим, щоб стати за бар, і не знала з чого почати, тож купила в магазині ананасовий сік, пляшку найдешевшого рому та вершки. Намагалася намішати вдома Pina Colada – і, звісно, нічого не вийшло. Тоді мій колишній сказав, що я собі вигадала щось дурне, що я дитина і що в мене нічого не вийде. Тож я повірила і забула про те, що колись хотіла стати барменом.

Я навчалася у найкращому бізнес університеті Європи, тож швидко отримала роботу в одному з найбільших банків світу. Вважала що будуватиму кар’єру саме в цьому напрямку і білше не повернуся до сфери гостинності, але життя склалося зовсім по-іншому. Я не відчувала себе щасливою, якось настільки втомилася, що взяла лікарняний і поїхала на три дні до Праги з подругою. Там ми гуляли містом та вершті натрапили на якийсь бар, де працювали лише дівчата. Ми сиділи за барною стійкою, я пила, дивилася на дівчат і в той момент подумала: ось воно, ось те, чим я хочу займатися і де хочу бути.

У перший день в офісі після повернення до Варшави я звільнилася та зібрала всі свої збереження. Частково оплатила курси барменів в International Bartender and Sommelier School і сподівалася, що іншої частини вистачить, поки не знайду роботу за баром. Минув ще рік після того, як мене врешті взяли до бару. Зараз, майже п‘ять років по тому, я й далі почуваюся щасливою в тому, що роблю, і в якій сфері розвиваюся. Впевнена, що знайшла частинку себе, працюючи з гостями, а не з клієнтами.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? На моє розуміння гостинності найбільше вплинув Патрік Ле Нарт, засновник International Bartender and Sommelier School. Пізніше я зустріла Антона Гапонова, який вже на початку знайомства дуже допомагав розвиватися і показав, як працює українська гастрономія. Переїжджати до іншої країни було важко, але команда бару Bar.In була і надалі є поряд.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Напевно, гостинність. Невдалий коктейль забудеться, а емоції гості забирають додому. Навіть найсмачніший коктейль може не сподобатися комусь із гостей, це завжди окей, це можна виправити. Натомість важливіше те, як ми себе почуваємо в закладі. Це почуття і є тим, завдяки чому ми повертаємося до певних місць. Це працює не тільки із закладами, так влаштований наш розум.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Це завжди гостинність, а отже й посмішка. Бар – це родина, наші гості стають частиною нашої родини. Для мене бар з ідеальною атмосферою є місцем, куди ти можеш прийти сам, але не почуватися самотнім. Прийти з родиною або друзями чи просто випити келих пива після важкого дня на роботі. Для мене атмосфера – це передусім люди.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Найбільш недооцінений, мабуть, Ti Punch. Саме цей коктейль був основою для мого виступу на World Class Signature Serve. На перший погляд простий, та для мене він є атмосферним і комплексним. Коктейль з історією, яку ти можеш вигадати сам. 

Найбільш переоціненим вважаю Old Fashioned. Зустрічала багато барменів, які пишаються своїм Old Fashioned, всі роблять його по-різному. Хтось вливає бурбон трьома частинами, хтось довше стірує, хтось додає більше содової чи керується спеціальними рецептурами з американських чи британських барів. Але жоден з них не звертає уваги, наприклад, на лід, на якому працює. Тоді всі інгредієнти додавали для того, щоб можна було пити міцний алкоголь, тепер же немає проблем в тому, щоб випити щось чистим. Цей коктейль назавжди залишиться в історії, але, як на мене, він уже втратив актуальність.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. No Сomments (Запоріжжя), «БарменДиктат» (Київ) і Parovoz Speak Easy (Kиїв).

Три найкращі бари, у яких ти встигла побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Улюблені: Bar and Books (Варшава, Прага), The Roots (Варшава) і Siroko Beach (Марбелья). Мрію про: Red Frog (Лісабон), Please Don’t Tell (Нью-Йорк) та Artesian (Лондон).