Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Віталій Колпачієв («Глек»)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бар-менеджеру нового ресторану київської кухні «Глек» Віталій Колпачієв, який раніше працював у Hendrick’s Bar та Alchemist.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Звичайно, пам’ятаю: це був коктейль Godfather. Приготував я його сам, в одному заміському ресторані, коли зрозумів, що більше не можу працювати «буфетчиком» і хочу розвитку. Почав читати про коктейльну класику в інтернеті та експериментувати у вільний від замовлень час.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Я працював діджеєм та організатором вечірок в одному з нічних клубів у центрі Києва. Одного теплого літнього вечора мені подзвонив дядько і сказав, що відкриває бар – заклад тільки для байкерів під назвою «Чоппер». Йому потрібен був бармен, і мені здалося це цікавим. Як зараз пам’ятаю свою першу зміну: прийшов я, значить, за бар – вузькі джинси, модні кросівки, біла кофта з високим коміром, свіжа набріолінена зачіска, пірсинг тощо. А там суворі дядьки з сумними обличчями, на яких читалося: «І що це?» [сміється] Але пара-трійка гострих словечок, ударних жартів та алкоголь нівелювали напругу. У короткий термін я змінив імідж, там узагалі була хороша школа життя, відбулося багато речей, але про це краще не будемо. [сміється] Саме там я загартував свій характер та отримав безцінний досвід спілкування з абсолютно різними людьми у різних ситуаціях – аж до дула біля скроні і пропозиції прощатися з цим світом. 

За певний час я дізнався, що моя дівчина вагітна і скоро ми станемо батьками, тоді зрозумів, що розважатися більше ніколи і що потрібно заробляти більше грошей. Мені запропонували роботу офіціантом у заміському ресторані. Там я дізнався, що таке стандарти обслуговування, почав розумітися на вині, міцній алкогольній групі та кухні. Але робота офіціанта – зовсім не моє. Я попросився за бар, мені не відмовили. Там я пропрацював п’ять років, за цей час дочка трохи підросла, з’явилося трохи часу на саморозвиток. Я розміщував свої резюме на всіх відомих мені сайтах, шукав роботу, що дозволила б вийти на інший рівень, врешті-решт знайшов її. Наприкінці 2015 року бар Hitchcook став моїм прямим і безповоротним шляхом у прекрасний світ коктейлю. Дякую Кирилові Масленікову, він взяв мене практично з нульовим рівнем знань про справжній коктейль та утопив у морі інформації, яку всотував, як губка. Там я назавжди закохався у нашу професію та вирішив зробити все, щоб у світі дізналися про Україну, наші бари та барменів.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Звичайно, я вчуся у всіх і завжди. Та основними вчителями вважаю Кирила Масленікова та Надіра Кучкарова, за що їм дуже вдячний.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Це навіть не питання. Тут обов’язково має бути і те, й інше. Але пригадую багато випадків, коли гостинність виручала у багатьох неприємних ситуаціях. Наприклад, в одному із закладів Києва я завжди пив і їв тільки те, що мені пропонувала офіціантка, тому що почував себе з нею так, ніби вона була подругою дитинства. Тож слід бути на 1000% гостинним і не лажати з коктейлями.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера бару – це абсолютно все, починаючи від вхідних дверей і закінчуючи ароматизатором у вбиральні. Основними чинниками, звичайно, будуть команда, коктейлі, дизайн, музика, освітлення та навіть повітря.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Найбільш недооцінений, як на мене, Sazerac – не так часто зустрічаю людей, які його п’ють та люблять. Це дуже смачний коктейль, у якому є все: баланс, божевільний аромат, насиченість смаку, тривалий післясмак. Аж випити захотілося! [сміється] До речі, [приготування цього коктейлю] – моя перевірка рівня бару/бармена. Найбільш переоцінений визначити не можу: усі коктейлі по-своєму хороші, навіть щось смачненьке з маракуєю, бузиною чи полуницею.

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Parovoz Speak Easy, Hendrick’s Bar, «БарменДиктат».

Три бари, у яких ти мрієш випити. Dead Rabbit (Нью-Йорк), American Bar (Лондон), High FIve (Токіо).