Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Влад Шелест (Hendrick’s Bar, True Burger Bar, Львів)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер львівських заклаів Hendrick’s Bar і True Burger Bar Влад Шелест.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Пам’ятаю, як нервував, коли перший раз спускався в Parovoz Speak Easy в Києві. Це був мій перший спікізі-бар та перший збалансований коктейль. Тоді Діма Коломієць приготував Penicillin, було смачно.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Це було літо 2013 року. Досвід роботи в сфері в мене вже був, за рік до того я підробляв офіціантом в кафе барі «Шафран» під час «Євро-2012». А всі ми знаємо, що кожен офіціант-початківець мріє бути барменом – вправно жонглювати пляшками та дивувати відвідувачів авторськими шотами. Я не став винятком і вже наприкінці літа закінчив школу «Акули Бару» та почав працювати в кав’ярні «Золотий Ключик». За баром ще досі тому, що ця професія вийшла на новий рівень і з кожним роком надає дедалі більше можливостей для розвитку себе як особистості.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Моїми першими вчителями була професійна література та YouTube. Ситуація майже не змінилася з роками. [сміється] Зараз на мене як на професіонала впливає вся наша індустрія та безпосередня комунікація з нею.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Упродовж останнього року впевнений думати, що гостинність. Мова не йде про те, щоб готувати несмачно, вкрай важливо мати смак та розуміти, що таке баланс. А для того, щоб стати улюбленим барменом чи баром, важливо приділяти багато уваги своїм відвідувачам, а не їх напоям.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Найбільш недооціненим цього року для мене стала швидкість, легкість та стабільність коктейлів, які можно приготувати завчасно. Повністю зібраний та попередньо охолоджений напій, міг би зберегти ноги та спини барменів. А також значно покращити циркуляцію грошей за баром. Переоцінених немає, це справа лише смаку.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? За цим словом стоїть велика кількість різноманітних чинників. Думаю, що атмосфера – це цілеспрямована та вдало виконана подача концепції свого бару.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Одного разу поважна компанія львівських панів вирішила пити найдорожче віскі, що було в барі, разом із колою. На той момент це був Laphroaig Quarter Cask. Про смаки, звичайно, не сперечаються, але комбінація відверто гидотна.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Спускаються одного разу в бар чотири поважні грузини. Початок зміни, нас двоє, я на залі та мій колега за стійкою, в барі нікого. Вони одразу замовляють чотири однакові коктейлі з віскі та сідають в кінці стола. Швидко їх отримують та швидко випивають. Замовляють ще чотири такі самі з віскі. Так само швидко отримують та, не починаючи їх пити, замовляють ще чотири такі самі. Випивають вони їх так швидко, що мій колега за стійкою не встигає приготувати попереднє замовлення, просить мене піти йому на допомогу, на що він негативно махає головою та швиденько вирізає цедру на гарнір. Не встиг я підійти до стійки та забрати їх замовлення, як вони замовляють ще чотири.

Мій колега починає помітно нервувати. Воно й не дивно. Окрім того, що вони швидко п’ють, швидко замовляють та коротко спілкуються між собою на рідній мові, нічого іншого не роблять. На всі мої випади, щодо того, аби спробувати інші коктейлі з віскі, негативно качають головою. Такий коктейльний нон-стоп триває ще три кола, під час нього я тільки й встигаю забирати брудний посуд, а колега за стійкою сервірувати нові напої, але раптом вони просять приготувати чотири з ромом. Ми з колегою починаємо радіти змінам, але не надовго.

Проходять ще десь чотири кола з ромом та до години часу їх перебування в барі. Ми навіть встигаємо трошки втомитись. Як раптом вони замовляють замість чотирьох коктейлів з ромом шість. Не розуміючи, навіщо їм шість, автоматично починаємо приводити їх у дію. Ми в чотири руки виносимо їм замовлення. Один із них, що весь цей час підтримував зі мною комунікацію, просить мене з колегою залишитись біля них та взяти в руки ті два зайві коктейля. Аж раптом встає та голосно майже наспів починає казати тост. Присвячений бару, мені особисто, моєму колезі та всім рідним та причетним. Ми, звичайно, в шоці, але весь тост мовчимо, а потім до дна разом із грузинами випиваємо коктейлі. Після чого вони представляються, як друзі нашого постійного гостя Олега. Він, виявляється, нас дуже рекомендував, а вони таким чином вирішили перевірити, чи дійсно ми такий крутий бар, як він розповідав.

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Важко буде з трьома, але Hendrick’s Bar (Київ), 11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar і Lost & Found. 

Обкладинка: Hendrick’s Bar, True Burger Bar