Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Владислав Романишин (Flacon Bar, Одеса)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бренд-бартендер одеської ресторанної компанії Synergy Group (Sabaneev, YUG), який нещодавно запустив «ароматичний бар» Flacon Bar.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Здається, перший хороший коктейль я скуштував, коли п’ять років тому до нас в гості приїхав Діма Шовкопляс [співвласник Parovoz Speak Easy] – тоді ще молодий амбасадор компанії Diageo. Він дуже здивував мене сауером з горілкою Ciroc, фрешем лимона та цукровим сиропом. У той момент я зрозумів, наскільки смачними можуть бути прості напої, якщо їх готувати правильно. У той же вечір ми скуштували низку інших класичних коктейлів: Old Fashioned, Manhattan і багато інших. Певно, це були мої перші правильні та дуже смачні напої. Тож дякую Дімі. 

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Я почав свій шлях за барною стійкою як бариста. Мені дуже надихала «третя хвиля» кави, що щойно накотилася. Усі ці альтернативні способи заварювання, божевільна кількість моносортів, ароматів і смаків. Я активно розвивався в цьому напрямку, брав участь у кавових чемпіонатах, проводив капінги та вивчав кавове мистецтво. У нашому барі, звичайно, були коктейлі та алкоголь, але мене вони хвилювали значно менше. А тоді я потрапив на перший Barometer Bar Show – і мене це так надихнуло та зачепило, що не відпускає і досі.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Важко конкретизувати. Певно, всі потроху. Я дуже люблю вчитися у колег по цеху. У нас дійсно дружнє та відкрите ком’юніті. Причому багато в чому з точки зору знань і креативу українська барна спільнота може дати фору. Але загалом мене завжди надихали бармени світового рівня, передусім завдяки харизмі. Цьому обов’язково варто всім вчитися!

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Хороший коктейль – це опція за замовчуванням. Таким він повинен бути, особливо якщо йдеться про спеціалізований коктейльний бар. Щира гостинність – певно, це те, що вирізняє бари високого рівня. У випадку з нашим баром, аби приділяти більше уваги гостю, ми багато готуємося заздалегідь. Готуємо премікси та пребатчі. Дистилюємо, гомогенізуємо, кларифікуємо. Усе для того, щоб швидко, просто та легко віддати замовлення гостю. Таким чином й отримуємо баланс між напоєм та гостинністю.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера – це все. Це дух бару, і в кожному закладів він свій. Складниками атмосфери є все, до чого торкається гість – від світла, музики та ароматів барів до усмішки й гостинності бартендера за стійкою. Атмосфера – це все. І вона тобі або близька – і тоді ми отримуємо задоволення від проведення часу у цьому місці. Або не збігається – і краще це місце залишити.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Недооціненими вважаю легкі та розкішні напої, як Bamboo та Adonis. Також – ціла категорія коблерів. Це все дуже смачні напої з історією! Дуже рекомендую куштувати та пропонувати гостям. Переоціненим вважаю Negroni. Це хороший коктейль, але для мене від достатньо незбалансований. Тому за універсальною формулою 30/30/30 я не готую його абсолютно ніколи. Пропорції залежать від того, який є джин, вермут та бітер, а також який зараз настрій. [сміється] Але, як на мене, особливо в барному ком’юніті цей коктейль трохи переоцінюють.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Little Red Door (Париж), Two Schmucks (Барселона) та The Clumsies (Афіни). Обов’язково хотів би потрапити у Scout (Лондон), The American Bar у готелі Savoy (Лондон) і Native (Сінгапур).