Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Володимир Гарбарець («Старі мури», Львів)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бар-менеджер львівського закладу «Старі мури» Володимир Гарбарець.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Перший хороший коктейль – це Old Fashioned. Здається дуже простим, але навіть його можна зіпсувати. Його я скуштував на першому робочому місці, під час стажування у 4 Friends Whiskey Pub. Приготував його бармен Максим зі словами: «Тільки хороший бурбон, може зробити цей коктейль “Старомодним”».

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Як і більшість працівників сфери гостинності, потрапив сюди випадково. Але чітко знав, що хочу працювати за контактним баром, тому що полюбляв бути у центрі уваги. Ця випадковість затянула та поглинула мене зі всією головою, я поринув у світ віскі та почав читати дуже багато книжок, а команда допомагала мені ставати професіоналом своєї справи, що й надихало рухатися далі. Життя – це театр, і ми завжди граємо ролі. Моя роль – бути барменом, людиною, яка докладе всі зусилля для того, щоб гість почував себе комфортно. Саме мистецтво бути барменом, створення коктейлів, поведінка за баром, усмішка та спілкування стали моїм хобі. Тому я і стою за баром.

blank
blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Учителів як таких не було. У мене була команда друзів, яка розвивалася поряд зі мною. Ми робили неможливе можливим, хотіли донести правильну інформацію до людей та стати на рівні з тими барменами, які вже були на висоті в той час. Тому, напевно, це було викликом для мене та моєї команди, певним змаганням. Найбільший вплив на мене мають друзі, ми стараємося не стояти на місці, тому й започаткували зібрання Mixology Club Lviv, де ділимося досвідом з людьми та барменами-початківцями.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Гостинність, приправлена якісним коктейлем. Усе-таки люди йдуть в бари до людей. Саме люди створюють атмосферу в закладах. Гарна музика, хороше обслуговування, усмішка бармена та його обізнаність – це те, що змушує нас приходити знову і знову; те, що дозволяє відчути себе вдома, в колі друзів. Звичайно, коктейль відіграє велику роль: це те, чим ми закріплюємо дружні стосунки персоналу та гостей. Наша мета – зробити так, щоб гості, які зайшли в заклад вперше, завжди поверталися. Є дуже гарна цитата, яку промовила Майя Енджелоу: «Люди забудуть, що ви сказали. Люди забудуть, що ви зробили. Та люди ніколи не забудуть те, як ви змусили їх почуватися».

blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера закладу тісно пов’язана з емоціями людини. Це все залежить від того, як ми направимо ці емоції. Музика, люди, смачні коктейлі та їжа – це все чинники, які впливають на настрій людини, тобто на атмосферу.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Це досить складне запитання – можливо, на нього і немає точної відповіді. Із кожним роком з’являється дедалі більше нових коктейлів, і класика стає забуватись. Це погано, бо ми стали забувати, що саме класичні коктейлі показують рівень знань бармена. Тому коктейлі на зразок Sidecar і стали недооціненими. Переоцінених коктейлів не існує, є тільки ті, що стали дуже популярними, тому що бармени почали пропонувати їх людям, а люди передавати друзям через «сарафанне радіо». Тому Negroni, Whisky Sour тощо є дуже популярними, але це ті речі, без яких не існувала би барна культура.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Звичайно, першість має Parovoz Speak Easy: нереально крутий персонал, який завжди зустріне усмішкою та професіоналізмом, круті напої, гарна атмосфера, чудові люди. Окрема подяка за серію Martini Time Machine, що дала можливість зазирнути у світ коктейлю, який став для мене улюбленим. Другий заклад, який мені до вподоби – Who & Why Drinkery. Обожнюю інтер’єр та коктейлі в цьому закладі, гарні люди та приємна атмосфера. І третє місце – це невеликий заклад у Львові під назвою The Room Wine Bar, який, напевно, вже став моєю домівкою. Смачна класика, друзі за стійкою та гарні люди, з якими ти завжди обмінюєшся життєвим досвідом.

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. 
Я не дуже часто виїжджав за кордон, але у 2019 році побував у Берліні, взявши участь у великому барному фестивалі Bar Convent Berlin. У вільний час ми блукали нічним Берліном і завітали у Rum Trader  Цей заклад запам’ятався мені найбільше: маленька кімната, де працювали бармени поза 40 років, одягнені в гарні класичні костюми; світло гарних теплих відтінків; коктейлі та гарна колекція рому. Також цей заклад прищепив мені любов до сигар. Це була нереально крута атмосфера, гарна музика, сигари та ром – що ще потрібно для гарного проведення часу? Я не часто подорожую, але точно хочу побувати в American Bar (Лондон) і The Clumsies (Афіни). Але, як відомо, найкращі місця, ми відкриваємо для себе саме в неочікуваних подорожах.