Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Яків Полевода (S34)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер закладу S34 Haircuts & Cocktails Яків Полевода.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Так, пам’ятаю. Прилетіла моя подруга з Італії, на вечірці вдома вона готувала Mojito.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? У дитинстві я подивився фільм із Томом Крузом «Коктейль» і підсвідомо зрозумів, що хочу працювати за баром. Врешті попрацювавши в офісі, усвідомив, що мені це не цікаво, і вирішив спробувати себе за барною стійкою. Я ненавиджу монотонність, для мене це смерті подібно. А тут є все: гроші, нові знайомства, спілкування з людьми, позитивний вайб. Люблю творити. Із мистецтвом не склалося, тому мої фарби та пензлі – це пляшки з різним алкоголем, а також моє барне спорядження.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Найбільше вплинули на мене як на професіонала бар-менеджер True Burger Bar і Hendrick’s Bar Надір Кучкаров і бар-менеджер S34 Олексій Костенюк. Насправді щоразу, коли сідаєш за стійку і дивишся за роботою бармена, щось можеш взяти собі на озброєння.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Коктейль та гостинність одночасно. Гостям, які прийшли до вашого бару, важливо відчувати та знати, що бармен «почує кожного». [сміється] Гостинність складається з багатьох дрібниць, які в сумі дають картину закладу та ставлення бармена до своєї роботи й гостей. Щоб гість залишився задоволений та прийшов наступного разу, сам чи з друзями, варто почати розмову, запитати, що він любить, який у нього настрій і що він хоче випити. Зараз люди ходять в бари на барменів та за спілкуванням, а вже потім за коктейлями.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Для мене атмосфера в барі – це коли гість отримує задоволення від коктейлів, спілкування та музики, а також розуміння того, що він не дарма прогаяв час. І, звісно, повертається та приводить з собою друзів, а на запитання, що його вразило, відповідає: «Атмосфера».

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? На мою думку, не існує переоцінених або недооцінених коктейлів та напоїв. Кожна людина має свій смак. Тому те, що до вподоби тобі, може не сподобатись гостю або навпаки. Тут дуже доречна фраза про олівці й те, що на смак та колір вони всі різні. [сміється]

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чи пускав ти гостей за бар, якщо вони просили? Вагітна жінка замовила безалкогольну Margarita, щоб там був лише лайм та мікс, який на смак був дуже хімозний та кислий. Вона його пила з таким задоволенням. [сміється] Для мене пустити гостя за бар – все одно що дозволити комусь фліртувати з моєю дівчиною.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) До мене приходив гість і весь час розповідав про свою дівчину. Казав, що «її весь Київ хоче». Коли я запитав, звідки він це знає, то відповів що вони «обмінювались тілами». [сміється]

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Parovoz Speak Easy, Hendrick’s Bar, 11 Mirrors Rooftop Restaurant & Bar. 

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Хотів би побувати у Le Syndicat (Париж, Франція), Two Shmucks (Барселона, Іспанія) і Schofield’s (Лондон, Велика Британія).

Обкладинка: Андрій Баштовий