Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Ян Присовецький (Whisper Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – Ян Присовецький, бартендер київського закладу Whisper Bar.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Мій перший класичний коктейль – це класичний Manhattan. Це було у нічному клубі, в якому я під час навчання в університеті підпрацьовував барбеком на вихідних. Приготував його мій колега, який у той вечір вирішив присвятити трохи часу для того, щоб розповісти мені про коктейльний світ. Manhattan мені тоді не сподобався. На той час я ще віддавав перевагу сухим, терпким напоям.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Я пам‘ятаю момент, коли мене підвищили з барбека до бармена. У той вечір один молодий хлопець був дуже щасливою людиною – навіть на якусь мить я забув про сесію [сміється]. Після нічного клубу я влаштувався в італійський ресторан, де був наймолодшим за стійкою, мої колеги були віком 35-45 років. Багато чого я навчився саме від них. Так склалося, що мені довелося залишити університет, і після того моменту працю за баром я почав трактувати як постійну. Стою за стійкою, тому що люблю, те що роблю. Люблю зустрічати гостей, знайомитися з ними, спілкуватися. Найбільша вдячність для мене – коли гості повертаються.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Після італійського ресторану я вирішив влаштуватися в коктейльний бар. Павел Полка, бар-менеджер Scandale Royal в Кракові, багато чого мене навчив: я дізнався про різні техніки та методики приготування коктейлів.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Коктейлі – [передусім] для гостей. Одного разу мені випала нагода потрапити у заклад, де власником і барменом був чоловік із 35-річним досвідом за стійкою. Він був настільки позитивним і гостинним, що до нього хотілося повертатися.

https://www.instagram.com/p/B8OYligHnlT/

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Атмосфера закладу – це передусім гостинність, професіоналізм  та вау-ефект. Вважаю, що ці речі повинні бути в кожному закладі.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Найбільш недооцінений коктейль – Ramos Gin Fizz. Мало хто його любить. Вважаю, що через те, що мало хто його може приготувати правильно. На питання, який коктейль чи напій найбільш переоцінений, я відповім, що гість сам замовляє те, що любить. Можна запропонувати альтернативу, але відмовляти не потрібно.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Найбільш трешове замовлення – Mojito з Jagermeister на безлактозному молоці з Red Bull. 

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. Paravoz Speak Easy, Hendrick’s Bar, F.U.L.L. Bar.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. American Bar (Лондоні), Kwant (Лондон) і Dom Whisky (Варшава). Мрію побувати в Empire State Bar (Нью-Йорк), Salmon Guru (Мадрид), Manhattan (Сінгапур).

Обкладинка: Bacardi Martini Ukraine