Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Ярослав Фетісов (Veterano Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної індустрії та барної культури України. У новому випуску – Ярослав Фетісов, бармен закладу Veterano Bar, який відкрили в Pizza Veterano поблизу майдану Незалежності. 

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? О так, це був Old Fashioned в Hendrick’s Bar. На жаль, не пам’ятаю ім’я бармена. Але 100% – це був один із найкращих коктейлів в моєму житті.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Ні, не було. Відверто кажучи, мені завжди подобався смачний алкоголь, також цікаві пов’язані з ним історії, техніки приготування тощо. Враховуючи мою комунікабельність, професія бармена – це те, що поєднує. Але перед тим, як стати барменом у Veterano, я два роки пропрацював офіціантом. Із часом до мене підійшов Леонід [Остальцев, засновник Veterano Group] і запитав, чи готовий я очолити барменів. Я відповів так без сумніву. Розумів, що я працюю не так давно у цій сфері, але це була можливість отримати величезний досвід. Вирішив, що втрачати її не можна.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як на професіонала? Так, їх багато, починаючи з мого першого бар-менеджера Богдана Чабана [співзасновника Veterano Bar]. Також команда, з якою я працюю, більшість з них більш досвідчені за мене. А ще команда «БарменДиктат», яка допомагає мені в удосконаленні як бармену і зараз. Я ще тільки на початку свого професійного шляху і вважаю, що з сенсеями мені дуже поталанило.

blank
Засновник Veterano Group Леонід Остальцев (ліворуч) і Ярослав Фетісов (праворуч)

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Однозначно на першому місці для мене гостинність. Люди приходять до бару відпочивати, а моє завдання – зробити їхній відпочинок максимально комфортним. Якщо вони хочуть змішати віскі з колою, я заперечувати не буду. Бармен не повинен нав’язувати смак. Але правильно приготовлений смачний коктейль – це настрій. Якщо бармен добре знає свою справу, він зможе запропонувати класичний коктейль, який сподобається гостю.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Їх дуже велика кількість: від концепції бару, яка вирішує, хто буде твоїм гостем, до персоналу та його професіоналізму. Але головне – це бармен та його вміння відчувати гостя.

blank
blank

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Недооціненим вважаю Godfather. Це мій улюблений коктейль, але не часто зустрічаю його в меню барів і мене це дивує. Це дуже простий в приготуванні коктейль, але він має дуже незвичайний хороший смак. Хоча сам я його полюбляю не в класичній рецептурі, найчастіше прошу зробити його на бурбоні Woodford Reserve, якщо такий є в наявності. Переоціненим вважаю Aperol Spritz. Напевно, немає бармена, якого не просили зробити цей коктейль. Не вважаю, що він не смачний, але й цікавим його назвати не можу. Він уже встиг набриднути через надмірну популяризацію.

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чи пускав ти колись гостя за бар, якщо про це просили? Не можу сказати, що замовлення було трешове, але те, що я побачив, у голові відклалося надовго. Сидів у мене на барі чоловік і після їжі замовив дві порції Jagermeister. За класикою, ми його віддаємо зі скибочкою апельсина. Він переклав апельсин на тарілку і після того, як випив напій, взяв виделку й ніж і почав їсти апельсин – повністю з цедрою, нарізаючи його по шматочку. Сказати чесно,  такого я не очікував. [сміється]

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари України – крім того, у якому працюєш. «БарменДиктат» – це крута професійна команда, яка вже стала мені друзями, з неї я завжди беру приклад. Hendrick’s Bar – тут професіоналізм, бар на високому рівні, завжди цікаво спостерігати за роботою бармена. Tom Sour – у цьому барі 100% free to speak, аж до того, що тебе можуть відправити на три літери, якщо бармену щось не сподобається.

Три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. На жаль, поки не довелося залишати кордони нашої неньки, тому й похвалитися тим, що був у найкрутіших барах Європи, поки не можу. Але маю мету вже цьогоріч це виправити. Коли я побачив фото з Atlas у Сінгапурі, то одразу вирішив, що обов’язково повинен там побувати. Давно хотів побувати в Осло, а коли прочитав про Himkok і дізнався, що він потрапив у рейтинг топ-50 найкращих, захотів завітати туди. Але найбільше мрію випити в барі, якого поки немає – це мій власний бар. Я поставив собі ціль, що одного дня відкрию свій бар і зроблю його одним із найкращих барів України.

Обкладинка: Veterano Group
Фото: Євген Карєв для Barout