Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Ярослава Кизима (Savage Food і Closer)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної індустрії та барної культури України. У новому випуску – старша барменка закладу Savage Food в арт-центрі Closer Ярослава Кизима.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Це був Negroni Sbagliato в Parovoz Speak Easy.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бартендеркою? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? Якраз перебуваю у цьому моменті.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як професіоналку? Багато чого я перейняла від Ростислава Лісового: як барменських, так і моральних якостей. А взагалі дуже круто, що в нас дружня спільнота барменів. Якщо чогось не знаєш, можеш прийти до будь-кого в бар і запитати – тобі з радістю дадуть відповідь на всі запитання. Тому вчитися можна хоч щодня.

blank

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Я завжди за здоровий баланс. Але, якщо потрібно вибрати щось одне, то, звісно, гостинність.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Мені здається, немає недооцінених чи переоцінених коктейлів – якщо говорити про класику. Є брак знань. Зрештою, смаки у всіх різні.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Усе починається з дверей – у прямому сенсі. Незвичність ручки чи входу; людина, яка зустрічає; освітлення в залі та над баром; меню; музика; стілець, на якому сидиш; та ще дуже багато чого. Але найголовніше – це команда! Від злагодженості роботи цих людей і буде залежати враження гостя.

blank

Яке найбільш трешове замовлення, що тобі робив гість? Чи пускала ти колись гостя за бар, якщо про це просили? Гостей якщо і пускала, то тільки друзів-бартендерів – ніхто інший навіть не запитував. Трешове замовлення було ще в ті часи, коли в усіх барах пили палаючу самбуку. Одного разу в мене її замовила дівчина – аж одинадцять порцій поспіль.

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (У тебе точно є хоча б одна.) Їх дуже багато. Але найдивовижніша все-таки – це продовження історії про дівчину і самбуку. Та вона занадто відверта, тому залишу її при собі.

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари Києва – крім того, у якому працюєш. Мої топ-3 довго залишалися незмінними: Parovoz Speak Easy, Loggerhead і «БарменДиктат». Нещодавно відкрили ще Beatnik Bar, який для мене також в топі.

Три найкращі бари світу, у яких ти встигла побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Ті, що найсильніше вразили: Bar Trench і Ben Fiddich в Японії, а також Dry Martini в Барселоні. Мрію відвідати American Bar (Лондон), Native (Сінгапур) і The Dead Rabbit (Нью-Йорк).

Обкладинка: Ярослава Кизима