Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Юлія Чепелюк (Hendrick’s Bar)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – старша бартендерка Hendrick’s Bar Юлія Чепелюк.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Не пригадаю перший коктейль, це було так давно. [сміється] Але точно пам’ятаю, які емоції викликав Negroni у 2012 році. Для мене Negroni тоді був настільки несмачним, що я не розуміла, як пропонувати його гостям і брати за це гроші. [сміється] Але врешті, за певний час, Negroni став одним із моїх улюблених коктейлів. Я завжди порівнюю напої з їжею і вважаю, що смаки слід розвивати.

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішила стати бартендеркою? Чому ти вирішила пов’язати своє життя з цією професією? Так, був такий момент. Я звільнилася з роботи, яка не була пов’язана з барами: гроші закінчувалися, підходила депресія, а розуміння, що я хочу робити, ніяк не приходило.

Тоді мені запропонували попрацювати на літній терасі в одному з київських закладів. Звичайно, я погодилася, але взагалі не розуміла, як буду працювати, якщо не знала про сферу нічого, крім назви одного бренду. [сміється] Я пропрацювала літо, накопичила гроші і вирішила піти на курси барменів у єдину на той момент школу [Planet Z]. Зараз розумію, що вчитися можна чому завгодно, але для мене важливо робити те, що приносить задоволення – і гроші, звичайно. [сміється] Вважаю свою професію однією з найкращих! 

blank

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Хто найбільше вплинув на тебе як професіоналку? Звичайно. Наприклад, мій коктейльний світ перевернувся, коли я прийшла працювати у Docker Pub у 2012 році, яким керували Олексій Отрашевський та Еля Михайленко. Можу з упевненістю сказати, що це був перший заклад у Києві, де замість різнокольорових відер-коктейлів, прикрашених півтораметровими яскраво-рожевими трубочками і кислотними вишнями подавали олдскульну класику. За три роки я познайомилася з Надіром Кучкаровим, який перевернув інший мій світ – світ керівників. І зараз Надір є для мене зразком як бармена і керівника, так і людини в принципі. (Надір буде читати це і плакати! [сміється])

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Не думаю, що одне заважає іншому. Але, якщо не вмієш готувати коктейлі, будь гостинним! [сміється] 

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Часто чую, що «атмосфера» – це колір стін, меблі, посуд, світло тощо. Для мене ж атмосферу створюють люди, які працюють у закладі. І для яких важливо, аби гості виходили з бару у гарному настрої та з позитивними емоціями. І мені божевільно приємно, коли гість приїжджає в місто на два-три дні і заздалегідь розписує бари, у які хотів би потрапити, але врешті закінчує вечір у нашому барі. Ось це кайф!

blank

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? На мою думку, немає ані недооцінених, ані переоцінених напоїв чи коктейлів. Усьому свій час.

Яке найбільш трешове замовлення, що тобі робив гість? Навіть не знаю. Напевно, коли гість вирішив сам придумати собі коктейль, попросивши змішати йому все, що він знає. Було несмачно! [сміється] 

blank

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари Києва – крім того, у якому працюєш. 11 Mirrors, Parovoz Speak Easy, Who&Why Drinkery, Loggerhead, «БарменДиктат», Beatnik Bar.

Три найкращі бари світу, у яких ти встигла побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. Найкращі бари, де я вже побувала – це бари Нью-Йорка. Зокрема: Black Tail, Dead Rabbit та Amor y Amargo. Хотілося б побувати в American Bar, Bar Termini і, напевно, The Clumsies, але на цьому мій список не закінчується.

Обкладинка: Hendrick’s Bar