Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Юрій Зозуля (Parovoz Speak Easy)

Barout продовжує рубрику «Бармен тижня», у якій знайомить вас із обличчями барної культури України. У новому випуску – бартендер київського закладу Parovoz Speak Easy Юрій Зозуля.

Ти пам’ятаєш перший хороший коктейль у своєму житті? Де це було? Хто його приготував? Свої перші коктейлі я спробував від друга та барного наставника Миколи Дворяцьких. Він уже працював за стійкою в одному з закладів у Харкові, і мої перші класичні Old Fashioned чи Margarita були саме від Колі. 

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати бартендером? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Звісно, цікавитися змішаними напоями та алкоголем я почав ще до того, як став за барну стійку. Після декількох спроб реалізувати себе в інших професіях, вирішив що бармен – найцікавіша! Завдяки друзям-барменам та інтернету почав шукати літературу та відео, починаючи з уроків флейрінгу і до майстер-класів від алкогольних брендів.

У тебе є вчитель/вчителі у барній сфері? Мені пощастило з друзями. [сміється] Окрім коктейлів, у нас виявилось багато спільних інтересів з Миколою Дворяцьких, Сергієм Алєксєєвим і Денисом Васильченком. Участь у конкурсах, поїздки на барні шоу, перші барні аксесуари в мене з’явилися саме завдяки ентузіазму хлопців. Наприклад, Сергій спочатку розповів про сайт Science of Drink, а потім запросив і познайомив з Павлом Янченком.

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Найважливішими в кожному барі є гості. Музика та інтер’єр, напої та закуски, освітлення та навіть сорочка бармена важливі, але задоволені гості – найцінніше! Саме вони створюють атмосферу закладу.

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Важко сказати. Мабуть, недооцінені сухі хереси та коктейлі з ними (наприклад, Sherry Cobler). З найбільш переоцінених, напевно, екзотичні напої: приміром, мескаль.

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Іноді витримати баланс між швидким сервісом та якісним обслуговуванням дійсно складно. Та завдяки команді та атмосфері вдається і смачно приготувати, і не обділити увагою жодного гостя.

Три найкращі бари України, крім того, у якому ти працюєш. Рейтинг барів, які я б порадив, набагато більший ніж три. Зараз в усіх великих містах є кілька концептуальних і смачних барів. Сподіваюсь, їх стане ще більше!

Три найкращі бари, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити. The Clumsies (Афіни), El Copitas (Санкт-Петербург) та Baba au Rum, де ми разом з Дмитром Шовкоплясом мали гостьову зміну. Сподіваюсь найближчим часом потрапити до Нью Йорка та відвідати Dante. У Лондоні, звісно, Connaught Bar, а якщо Сінгапур – Atlas.