Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

Бармен тижня. Богдан Бурковецький («1818», Parakalo)

Barout запусає рубрику «Бармен тижня», у якій знайомитиме вас із обличчями барної індустрії та барної культури України. У першому випуску – барменеджер руфтоп-бару «1818» Богдан Бурковецький, команда якого нещодавно відкрила новий заклад – музичний бар Parakalo в готельному комплексі Bursa. 

Перший хороший коктейль у твоєму житті? Напевно, це був Hashtag Bar вельмиповажний у барних колах товариш Морж за стійкою. Для всіх, хто бував у цьому барі, зараз буде нотка ностальгії, тому що тягне згадати легендарний Swampy Island з трюфельною пастою, солоною карамеллю і торф’яним віскі. Певно, цей коктейль і зараз міг би бути в меню дуже модних та актуальних барів.   

Чи був один чіткий момент, коли ти вирішив стати барменом? Чому ти вирішив пов’язати своє життя з цією професією? Один момент навряд чи згадаю. Зараз я практично не стаю за баром, здебільшого займаюся управлінням. Але, зізнаюся, завжди скучаю за цим і згодом планую час від часу повертатися за стійку. Для підтримки форми, та й просто для душі. У мене немає необхідності твердо асоціювати себе з однією справою. Радше навпаки – хотілося б розвиватися у багатьох напрямках, нехай більшість з них буде пов’язана зі сферою гостинності. 

Чи був у тебе вчитель у барній сфері? Наскільки банально це не звучало б, але найкращим учителем завжди був і залишається гість. У всіх його капризах, зауваженнях завжди є урок. На щастя, я працював у закладах із достатньо досвідченою публікою, тому, щоб їй відповідати, ці уроки треба було слухати постійно. 

Коктейль чи гостинність? Як витримувати цей баланс? Звичайно, гостинність. Врешті-решт, і склянку води можна подати так, щоб гість вас не забув. А ось похід за найбільш смачним коктейлем від безликого бармена мало чим буде відрізнятися від походу в магазин. 

Який найбільш недооцінений коктейль/напій? Який коктейль/напій найбільш переоцінений? Незаслужену увагу чи її брак отримують лише напоїв, час яких ще не прийшов – або для них поки не знайшлося місце. Але загалом запити гостя завжди справедливі та актуальні. Ясна річ, цей запит може бути точнішим – за допомогою бармена, вашого провідника у цьому складному і заплутаному світі. 

blank
blank

Що таке «атмосфера» у барі? Які її складники? Це кожна дрібниця та кожна деталь в інтер’єрі. Можна довго перераховувати все – від кольору до запаху, від музики до посуду. Але виділити варто головне – це люди. Причому з обох боків барної стійки. 

Яке найбільш трешове замовлення, яке тобі робив гість? Чесно кажучи, мені завжди щастило з гостями. Так і не пригадаю ані трешових замовлень, ані подібних прохань; усі тримали правильну дистанцію. Хоч і не скажу, що барна зона для мене настільки священна, як для більшості барменів. Я і танцювати на барній стійці завжди дозволяв, якщо була нагода. Та цікаве замовлення згадаю – Trinidad Sour з 30 мілілітрами бітера Angostura в основі. Ні, це не треш – але ви б точно це не пили. 

Розкажи найсмішнішу історію, яка в тебе була за баром. (Хоча б одна точно повинна бути.) Певно, не ризикну розповідати найбільш смішні історії, це могли бути випадки, де страждала чиясь репутація. Але щось невинне згадати можна. Пам’ятаю, як довелося ночувати разом із гостем прямо у барі: він міцно заснув у вбиральні, яку неможливо було відчинити ззовні. Не міг же я залишити його одного в барі на ніч, ще й з усім нашим алкоголем. 

Назви топ-3 найкращі, на твій погляд, бари Києва – крім бару, у якому ти працюєш. Складно бути об’єктивним, ще й при цьому нікого не образити – всюди працюють друзі. Обійду монстрів індустрії і просто пораджу три близькі за духом заклади – Zigzag, The Cinematographer’s Party і Tom Sour. Власне, «Кислий Том» – найкращий і єдиний справжній. Просто тому, що там працюють Гоха, Морж і Паша. Якщо ви знайомі з цими людьми, ви точно колись були п’яними настільки, що забували своє ім’я. 

Назви три найкращі бари світу, у яких ти встиг побувати. Три бари, у яких ти мрієш випити? Ніколи не був прихильником рейтингів і ніколи не мріяв про щось подібне. У мене скоріше в голові завжди є три концепції бару, які я хотів би відкрити власноруч. Певно, у них я і мрію побувати найбільше. І вас туди запрошую.