Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

36 барів на 2900 м²: у Києві відкриють «квартал барів» Bla Bla Bar

Комплекс Bla Bla Bar, що об’єднуватиме 36 барів і шість закладів, відкриють у Києві наприкінці 2019 або на початку 2020 року. Це продовження міжнародного проєкту барних комплексів, який уже працює в Казахстані і готується до запуску в кількох містах Росії, а також США, Великій Британії та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Презентацію проєкту для потенційних інвесторів провели на майбутній локації комплексу у бізнес-центрі «Торонто-Київ» 10 жовтня.

«Мені імпонує концепція – зібрати велику кількість барів під одним дахом. Вважаю, що це створить потужну синергію і притягуватиме сюди гостей, як магніт. Власне, це одна з наших конкурентних переваг», – розповідає Андрій Скіп’ян, засновник Bla Bla Bar у Києві, який також відповідає за проєкти Barometer, Hoteliero та «Національна ресторанна премія “Сіль”».

«Багато хто мріє відкрити свій бар. Ми даємо для цього всі можливості – з невеликими інвестиціями, зрозумілою економікою та сервісом», – додає керівник проєкту Віталій Федорченко.

blank
Візуалізація Loft Buro

Bla Bla Bar Kyiv відкриють на першому рівні БЦ «Торонто-Київ». Це 2900 квадратних метрів, на яких розмістять понад 30 барів від 22 м² до 116 м² і від 8 до 83 посадкових місць відповідно. Також у комплексі розташують п’ять ресторанів та кальянну.

Зона ресторанів, два з яких матимуть краєвид на вулицю Антоновича, працюватиме щодня. Зона барів, у свою чергу, буде працювати лише у четвер, п’ятницю, суботу та на свята – близько 13 робочих днів на місяць.

Засновники очікують, що щодня бари відвідуватимуть 70-80 гостей. «Це близько 200-250 проданих напоїв на день», – додають у Bla Bla Bar Kyiv.

blank
blank

Очікується, що комплекс почне роботу за кілька місяців – на межі 2019 і 2020 років. «Напевно, тільки ми настільки божевільні, щоб взятися за проєкт у настільки стислі терміни. Цей проєкт ми відкриємо за три місяці», – каже архітектор Bla Bla Bar Kyiv Олег Волосовський з Loft Buro (Bar 111, Bar 22, «Остання барикада», CHI).


  • Barout поставив кілька запитань архітектору Bla Bla Bar Kyiv Олегу Волосовському у форматі бліц-інтерв’ю:

– Ви казали, що Bla Bla Bar Kyiv більший за розміром, ніж проєкти в Алмати, Москві, Санкт-Петербурзі та Новосибірську. Це найбільш масштабний проєкт, із яким ви працювали?

– За розміром, певно, ні. Але за значущістю у цьому напрямку – так, найбільший. Зрештою, мова йде про 36 барів і кілька кухонь.

– Ви порівнювали планування Bla Bla Bar Kyiv із «хмарочосом, який поклали на землю». Який для вас головний виклик на проєкті?

– Звичайно, масштаб. І терміни, у які цей масштаб треба реалізувати. Більше 30 барів – за три місяці. Це при тому, що інколи над одним баром у ресторані доводиться працювати кілька місяців. Ну і важливо було не перетворити це на «російський салат», щоб це не був «шанхай».

– Відмінність Bla Bla Bar Kyiv від Bla Bla Bar в інших містах – це стандартизація всіх барних зон. Ви розповідали, що вирішили зробити так, аби барна технологія і загальний дизайн були універсалізованими, але водночас виділялися окремими елементами.

– Звичайно, там теж є певні вимоги до простору, але дизайн в інших містах справді не зводили під спільний знаменник. Мені здається, що в барі треба виділятися не золотом на барній стійці, а власне напоями.

– Ви використовували визначення щодо цього проєкту «архітектура світлом». Що саме маєте на увазі?

– За тектонікою бари будуть схожі. Звичайно, композиція бару може бути кількох видів: пряма, острівна тощо. Але всі різні композиції та фактури (дерево, метал, гіпс, бетон) ми виділяємо спільним сірим кольором, який стримує загальний стиль. Коли заходиш і вмикаєш світло – все оживає. Це як наливати шоти: склянки ніби всі такі самі, але, коли у кожну наливаєш окремий шот, вони всі запалюються різними кольорами.

– Ви вже почали співпрацю з кимось із барів-резидентів?

– Поки запустили процеси тільки в кальянній від команди To Be.


Обкладинка та фото: Ярослав Друзюк для Barout