Щоб сторінка завантажувалася коректно, рекомендуємо відімкнути Adblock у браузері.
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter

6 барів, які закрили у 2019 році в Києві

Barout продовжує стежити за українською барною сферою і виділяє шість барів, які припинили роботу у Києві в 2019 році. Раніше ми розповідали про бари, які вже встигли почати роботу в місті цього року.

Bottega

Ресторан іспанської кухні та винний бар Bottega Wine & Tapas відкрили навесні 2015 року поряд із Музеєм Богдана та Варвари Ханенків. Серед його співзасновників – колишній президент української Прем’єр-ліги з футболу Володимир Генінсон. Бар запускав бар-менеджер Віктор Правосудов («БарменДиктат», Good Wine), а за інтер’єр відповідала Йова Ягер і команда Kleydesign. У закладі в пам’ятці архітектури біля парку Тараса Шевченка подавали вино та закуски. «Хочемо подякувати вам за ці чотири круті, ясркаві та смачні роки. Чотири роки і більше 30 000 випитих пляшок вишуканого вина, більше 50 000 з’їдених тапас і понад 20 000 літрів коктейлів, які змогли запалити настрій і влаштувати свято», – коментують у закладі закриття. Додають, що команда «не прощається, а каже “до побачення”». У квітні в цокольному приміщенні відкрили кальян-бар Strong Bar.  

Формат: тапас-бар
Адреса: вулиця Терещенківська, 13
Коли відкрили: квітень 2015
Коли закрили: березень 2019
Facebook

De Bosch

De Bosch відкрили на вулиці Шота Руставелі у травні 2017 року. Заклад позиціонували як місце «для своїх»: вхід і кухню він ділив із мережевим грузинським рестораном «Хінкальня». Засновники бару – Яків Лівшиц (Aroma Espresso Bar), Віталій Кириченко (Pink Freud) та Ідан Фачіа (Pink Freud). Бар De Bosch запускали Тарас Нижник («Можжевельник»), Валерія Тьоркіна («Алхімік»), Олексій Ветушинський (Fabrika Bar) і Дмитро Сокол (Pink Freud), а за інтер’єр, відповідали дизайнери, які робили Parovoz Speak Easy. Формат описували як speakeasy-бар із повноцінною кухнею та кількома тематичними залами – прикрасили їх, відповідно до назви з натяком на Ієроніма Босха, у стилістиці «Саду земних насолод». Заклад тимчасово припинив роботу в травні.   

Формат: бар
Адреса: вулиця Шота Руставелі, 12
Коли відкрили: травень 2017
Коли закрили: травень 2019
Facebook

«Глінтвейня»

Кафе з глінтвейном «Глінтвейня» працювало на фасаді Бессарабського ринку з 2014 року. «Ми зібрали велику родину шанувальників українського вина, європейської та української кухні. Провели сотні приємних годин у кафе з ароматом кориці та цитруса. Заприятелювали з десятками гостей. І були щасливими. Кафе припиняє свою роботу і дякує кожному за участь в нашій великій історії на Бессарабці. Ви – наші гості – назавжди в серці», – прощалися з відвідувачами у закладі. На запитання, чому заклад припинив роботу, у «Глінвтейні» відповіли, що власниця Олена Клепко вирішила зосередитися на іншому бізнесі. Та продовжити роботу формату хочуть у межах фестивалів вуличної їжі. На місці «Глінтвейні» відкрили заклад мережі «Пиріжкова «Тітка Клара».  

Формат: кафе-бар
Адреса: Бессарабський ринок, Бессарабська площа, 2
Коли відкрили: 2014
Коли закрили: лютий 2019
Facebook

«Дефіцит»

Кафе-бар «Дефіцит» відкрили на Ярославовому Валі біля Будинку актора у березні 2018 року. Спеціалізацією закладу були страви «домашньої київської кухні», а за концепцію відповідав письменник Антон Фрідлянд. У січні власники перезапустили формат – як поєднання форматів бар і пабу Val Bar & Pub. Після перезапуску у меню залишили страви на зразок котлети по-київськи з картопляним пюре і борщу. У травні нові власники відкрили на цій локації заклад Friends & Lovers із акцентом на літній майданчик на внутрішньому подвір’ї закладу.  

Формат: кафе-бар з київською кухнею
Адреса: вулиця Ярославів Вал, 9
Коли відкрили: березень 2018
Коли закрили: січень 2019
Facebook

Za#balo

Заклад Za#balo на запуску називали «першим баром-психологом». Згідно з концепцією, це повинно було бути місце, куди можна прийти після важкого робочого дня або тоді, коли все дістало. «Ми вже готові простягнути кожному «коктейль допомоги». Наша назва відображає критичну точку втоми, після якої одна дорога – в бар», – розповідали в барі біля перетину вулиць Хорива та Почайнинської. Припинив Za#balo роботу у січні, на його місці відкрили Khoryv Bar.

Формат: бар
Адреса: вулиця Хорива, 43/23
Коли відкрили: квітень 2018
Коли закрили: січень 2019
Facebook

Grek i Veter

Подільський бар Grek і Veter почав роботу на вулиці Нижній Вал на Подолі у березні. «Ми відкрили бар для себе, своїх друзів, друзів цих друзів і тих, хто потім стане друзями», – розповідали засновники, художники Герасімос Ливієратос та Олег Вітер. Бар, розташований між закладами Honey та The Burger Mexico, виділявся яскравим інтер’єром з графіті, а також стравами грецької кухні на зразок сувлакі. Припинив роботу Grek i Veter у травні. Зараз команда шукає для формату нове приміщення.

Формат: бар із грецькою кухнею
Адреса: вулиця Нижній Вал, 19
Коли відкрили: березень 2019
Коли закрили: травень 2019
Facebook

Обкладинка: Grek i Veter
Фото: 1 – Bottega, 2 – De Bosch, 3 – «Глінтвейня», 4 – «Дефіцит», 5 – Za#balo, 6 – Grek i Veter